Україна домовляється з Білоруссю, Британією, Молдовою та Туреччиною про звільнення своїх перевізників від дозволів на перевезення – Мінінфраструктури

Криклій: Економіка країни має працювати, а перевізники є важливою її складовою
Фото: depositphotos.com

Київ веде переговори з низкою європейських країн про лібералізацію двосторонніх і транзитних перевезень, заявив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

Україна домовляється з Білоруссю, Великобританією, Молдовою та Туреччиною про звільнення своїх перевізників від дозволів на перевезення. Про це 10 червня повідомляє пресслужба Міністерства інфраструктури України.

Водночас у відомстві  наголошують, що сторони вже досягли певних домовленостей і підписали низку відповідних протоколів.

"Економіка країни має працювати, а перевізники є важливою її складовою. Тому на особливому контролі зараз питання забезпечення українських перевізників достатньою кількістю дозволів на міжнародні вантажні автомобільні перевезення", – зазначив міністр інфраструктури України Владислав Криклій.

За його словами, на початку травня Україна домовилася про обмін дозволами на друге півріччя з Угорщиною. Також заплановано додатковий обмін дозволами з Румунією, що дасть змогу українським перевізникам отримати додатково 5 тис. транзитних і ще 3 тис. універсальних дозволів у третьому кварталі цього року. Також міністерство працює над поліпшенням ситуації із забезпеченням дозволів із Польщею. Найближчим часом очікують на отримання понад 4700 польських дозволів.

Крім цього, досягнуто домовленості з Боснією і Герцеговиною про обмін додатковими дозволами, що на 46% більше за попередню квоту. Триває діалог із Норвегією і Швецією, а на початку липня Київ отримає 4600 транзитних дозволів від Словенії та додаткові дозволи від Узбекистану.

"Найголовніше – це лібералізація наших двосторонніх та транзитних перевезень, яка відбудеться найближчим часом. Міністерство інфраструктури на різних майданчиках підіймає питання лібералізації перевезень, адже будь-які бар'єри, такі, як дозвільна система, є стримуючим фактором для розвитку торгівлі", – підкреслив Криклій.

13 березня в Мінінфраструктури України заявляли, що закриття українського кордону через поширення коронавірусу не торкнеться міжнародних вантажних перевезень.