Україна наполягає на введенні санкцій проти чорноморських портів РФ через блокаду Азовського моря – Омелян

Із кінця квітня 2018 року російські прикордонники затримували українські судна в Азовському морі майже 100 разів
Фото: ЕРА

Міністр інфраструктури України Володимир Омелян заявив, що європейські та американські партнери України вже обізнані з тим, що Росія проводить блокаду Азовського моря.

Україна веде переговори з партнерами з Євросоюзу та США щодо введення санкцій проти чорноморських портів РФ через блокаду Азовського моря. 21 липня про це в ефірі телеканала "112 Україна" заявив міністр інфраструктури України Володимир Омелян.

"Ми проводимо переговори з нашими європейськими та американськими партнерами, щоб відповідні санкції було застосовано і до чорноморських портів РФ через блокаду Азовського моря та українських портів в Азовському морі", – сказав міністр.

18 травня Росія обмежила судноплавство для українських суден в Азовському морі через проведення бойових стрільб. Обмеження торкнулися тієї частини моря, яка розташована ближче до Запорізької та Донецької областей України. Заборона діяла до 23 травня. Секретар РНБО Олександр Турчинов заявив, що в Азовському морі можливі провокації через посилення десантних можливостей Росії.

9 липня віце-спікер Верховної Ради Оксана Сироїд заявила, що російські спецслужби затримали в Азовському морі сім торгових суден, ще чотири судна – на кілька днів раніше.

Спікер Державної прикордонної служби України Олег Слободян повідомив, що Росія 8–9 липня не затримувала жодних суден в Азовському морі, а законно зупиняла їх для огляду.

Із кінця квітня 2018 року російські прикордонники затримували українські судна в Азовському морі майже 100 разів, повідомив 11 липня Омелян.

Договір 2003 року передбачає, що Азовське море є внутрішніми водами України та РФ, розмежовується лінією державного кордону, відповідно до угоди між сторонами. Згідно з документом, торгові судна і військові кораблі, а також інші державні судна під прапором РФ чи України, які експлуатують із некомерційною метою, мають в Азовському морі і Керченській протоці свободу судноплавства. Угоди про розмежування моря лінією держкордону так і не було підписано.