Україна не отримає закладених в бюджет доходів від приватизації – Маркарова
Виконувач обов'язків міністра фінансів України Оксана Маркарова вважає, що основний ефект від приватизації великих державних підприємств країна побачить у 2019 році.
Український бюджет не отримає запланованого 21 млрд грн від проведення приватизації великих державних об'єктів. Таку думку висловила виконувач обов'язків міністра фінансів України Оксана Маркарова під час дебатів на тему "Сучасні тренди монетарної та фіскальної політики", текст яких опубліковано на сайті організатора – "Київської школи економіки".
"Якщо питати, чи отримаємо ми 21 млрд грн, який закладено в держбюджеті, я думаю, що ні, проте зараз найголовніша наша мета – це провести 2–3 успішні приватизації, щоби показати нашим партнерам, що процес запустився і нам можна довіряти", – заявила Маркарова.
Вона вважає, що основний ефект від приватизації Україна побачить у 2019 році.
У квітні 2017 року прем'єр-міністр України Володимир Гройсман заявив, що уряд має намір продати 3,5 тис. державних підприємств.
7 березня 2018 року в Україні набув чинності новий закон про приватизацію. Документ передбачає розподіл об'єктів роздержавлення на дві групи – об'єкти великої і малої приватизації. Перші підлягають продажу на аукціоні, умови якого встановлює Кабінет Міністрів.
10 травня уряд затвердив список великих підприємств для приватизації у 2018 році. У нього, зокрема, входять "Центренерго", п'ять обленерго, Одеський припортовий завод, "Турбоатом", Запорізький титано-магнієвий комбінат, Об'єднана гірничо-хімічна компанія, "Сумихімпром" та інші підприємства. У проекті рішення було 26 об'єктів. Коли постанову опублікували на сайті Кабміну, з'ясувалося, що в документі вказано 23 підприємства.
Сьогодні Фонд державного майна підписав 22 накази про приватизацію великих підприємств.