Українські нардепи прогулюють засідання комітетів навіть у режимі онлайн – КВУ

30 березня парламент дозволив під час карантину проводити засідання комітетів у форматі відеоконференцій
Фото: depositphotos.com

15 комітетів Верховної Ради в період із 30 березня до 1 травня хоча б раз провели засідання у форматі відеоконференції, повідомляє Комітет виборців України.

Народні депутати України прогулюють засідання парламентських комітетів навіть у режимі онлайн. Про це 4 травня у Facebook повідомляє Комітет виборців України.

За даними КВУ, 15 комітетів Верховної Ради в період із 30 березня до 1 травня хоча б раз провели засідання у форматі відеоконференції, деякі з них – по кілька разів.

"Усього, за підрахунками КВУ, у форматі відео відбулося 29 засідань комітетів, на яких народні депутати були присутні 406 разів, відсутні – 68 разів. Таким чином, частина народних депутатів проігнорувала засідання комітетів у форматі онлайн. У середньому в 17% разів депутати ігнорували засідання комітетів", – ідеться в повідомленні.

Зокрема, 10 квітня в режимі онлайн відбулося засідання комітету з питань аграрної та земельної політики, на якому не було чотирьох нардепів. 14 квітня також за допомогою відеоконференції відбулося засідання комітету з питань екологічної політики та природокористування. На ньому не було п'ятьох народних депутатів.

У КВУ наголошують, що випадки, коли на засіданні перебували всі члени комітету, були поодинокими. Серед таких – відеоконференції членів парламентського комітету з питань цифрової трансформації. Під час карантину вони провели два засідання комітету в повному складі.

Аналіз КВУ проводили на підставі даних з офіційних сайтів комітетів Верховної Ради.

16 березня Верховна Рада через епідемію коронавірусу скасувала два тижні пленарних засідань і збиралася тільки на позачергові. Такі засідання, зокрема, проводили 17-го, 30 березня, 13-го, 16-го, 24-го і 30 квітня.

30 березня парламент вніс зміни до закону "Про комітети Верховної Ради України", якими дозволив під час карантину проводити засідання комітетів у форматі відеоконференцій.

Спалах коронавірусу SARS-CoV-2 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.

За даними американського Університету Джонса Гопкінса, коронавірусом у світі заразилося понад 3,5 млн осіб, більш ніж 247,4 тис. із них померло, а 1,1 млн одужали.

Усього в Україні коронавірус підтверджено у 12 331 людини, 303 з них померли, а 1619 одужали.