Українські полярники на станції "Академік Вернадський" проголосували на спецдільниці в барі "Фарадей" – Міносвіти
На спецдільниці на українській станції "Академік Вернадський" в Антарктиді на дострокових виборах до Верховної Ради проголосувало 12 членів експедиції, явка становила 100%, повідомили в Міносвіти України.
Українські полярники проголосували на дострокових парламентських виборах 21 липня на станції "Академік Вернадський" в Антарктиді. Про це повідомила пресслужба Міністерства науки і освіти України.
Голосування почалося о 8.00 за місцевим часом (14.00 за Києвом) і тривало 30 хвилин. На спецдільниці проголосувало 12 членів експедиції, відповідно, явка становила 100%.
Полярники голосували лише за загальнонаціональними списками партій, оскільки спецдільниця в Антарктиді не закріплена за жодним мажоритарним округом.
У Міносвіти зазначили, що дільниця на станції "Академік Вернадський" розташована за 15 тис. км від України і є найвіддаленішою, тож виборчий процес має свої особливості.
"Полярники використовують не "живі" бюлетені, а їх роздруковані сканкопії, які напередодні надсилає ЦВК. У день виборів в одному з приміщень станції встановлюють саморобну кабінку для голосування і урни. Відтак у присутності всіх членів експедиції відбувається підрахунок голосів, а сканкопію протоколу результатів голосування відразу через інтернет відправляють до Києва", – повідомили в пресслужбі.
До складу виборчої комісії також увійшли полярники, її очолив начальник експедиції Ігор Дикий.
"Полярники голосували на станції в приміщенні бару "Фарадей". Скринькою для голосування слугував прозорий бокс для їжі, у якому проробили отвір для бюлетенів. Після голосування і підрахунку голосів оригінали документів переклали в конверти та опечатали їх", – додали в Міносвіти.
Документи надішлють у ЦВК, коли з'явиться можливість.
"Залежно від дати виборів і льодової обстановки нагода передати на "велику землю" протокол дільничної комісії з "мокрою" печаткою та самі бюлетені може трапитися і через місяць, а буває, що й через рік", – повідомили в міністерстві.
21 липня українці голосують на позачергових виборах у Верховну Раду. Усі виборчі дільниці працюють у штатному режимі.
Вибори відбуваються за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.
Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводять).
ЦВК зареєструвала списки 22 партій (усього 2746 кандидатів) і 3085 кандидатів у мажоритарних округах.