"Український народ цього прагнув і очікував". Епіфаній прокоментував ухвалення закону про перейменування УПЦ МП
Рішення про перейменування Української православної церкви Московського патріархату полегшить, а не ускладнить ситуацію у відносинах між церквами, заявив глава Православної церкви митрополит Київський Епіфаній.
Ухвалений Верховною Радою закон про перейменування релігійних організацій із центром у країні-агресорі відповідає очікуванням українців. Про це в ефірі програми "Право на владу" на телеканалі "1+1" повідомив глава Православної церкви митрополит Київський Епіфаній.
"Кожен православний українець повинен розуміти, до якої церкви він ходить", – сказав він.
За словами Епіфанія, рішення про перейменування полегшить, а не ускладнить ситуацію у відносинах між церквами.
"Тут немає ніякого втручання в церковні справи. Держава впорядковує своє законодавство, яке базується на безпеці держави... Український народ цього прагнув і очікував", – додав він.
15 грудня в Софійському соборі в Києві відбувся об'єднавчий собор, завданням якого було створення помісної української православної церкви. На собор запросили всіх архієреїв Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), УПЦ МП та Української автокефальної православної церкви (УАПЦ). Собор підтримали УПЦ КП і УАПЦ, від УПЦ МП прибуло лише два митрополити.
Під час собору обрали предстоятелем єдиної Православної церкви України митрополита Епіфанія. Вселенський патріархат визнав підсумки собору і запросив предстоятеля на Фанар 6 січня 2019 року для вручення томосу.
У Російській православній церкві об'єднавчий собор назвали "канонічно нікчемним", заявивши, що на ньому "неканонічного архієрея обрали таким самим неканонічним предстоятелем". В УПЦ МП теж не визнали результатів собору.
20 грудня Верховна Рада проголосувала за закон, яким зобов'язала Українську православну церкву Московського патріархату змінити назву. Цього самого дня його підписав спікер парламенту Андрій Парубій. В УПЦ МП назвали ухвалений Верховною Радою закон про перейменування антиконституційним.