Українським освітнім омбудсменом стане директор спеціалізованої школи в Києві Горбачов

У Горбачова було двоє конкурентів
Фото: mon.gov.ua

За словами міністерки освіти і науки України Лілії Гриневич, директора київської школи №148 Сергія Горбачова вона вибрала на посаду освітнього омбудсмена тому, що він знайомий із системою освіти на різних рівнях і розуміє суть реформ.

Першим в Україні освітнім омбудсменом стане директор київської спеціалізованої школи №148 імені Івана Багряного з поглибленим вивченням української мови та літератури Сергій Горбачов.

Про це 12 липня під час візиту на Рівненщину повідомила міністерка освіти і науки Лілія Гриневич, інформує сайт Міністерства.

"Фінальним фактором під час прийняття рішення стало основне – це знання системи освіти на різних, зокрема управлінських, рівнях, а також розуміння цінностей та суті реформ, які розпочаті в освіті. Це надзвичайно важливо, і саме з огляду на це освітнім омбудсменом уже найближчим часом стане Сергій Горбачов", – сказала вона.

За словами міністерки, Горбачов "добре знає систему освіти зсередини, а також глибоко розуміє суть реформи "Нова українська школа".

"Сергій Іванович єдиний із кандидатів має сформоване розуміння того, що таке педагогіка партнерства. І нам дуже важливо, щоб ця посада, і він має це зробити, щоб вона не перетворювалася на ще один каральний орган, який шукатиме винних, а ця посада має стати осередком довіри та цивілізованого вирішення конфліктів", – зазначила Гриневич.

У біографії майбутнього освітнього омбудсмена, розміщеній на сайті відомства, ідеться, що Горбачов має вищу освіту за спеціальністю російська мова і література, а у сфері освіти працює 13 років.

Конкурентами Горбачова на здобуття посади були Ірина Яковець та Олеся Ващук.

Появу в Україні освітнього омбудсмена, який займатиметься захистом прав учнів та студентів, анонсував у липні 2015 року тодішній прем'єр-міністр України Арсеній Яценюк.

5 вересня 2017 року Верховна Рада ухвалила закон "Про освіту", він набрав чинності 28 вересня. Документ запровадив, окрім 12-річної шкільної освіти, посаду освітнього омбудсмена. Його призначає Кабінет Міністрів строком на п'ять років без права повторного переобрання. Омбудсмен має право розглядати скарги, подані учнями і студентами, їх батьками, законними представниками, а також педагогами і науковцями.