"Укроборонпром" буде збережено, але реформовано – Данилюк
Влада має забезпечити "Укроборонпром" нормальним корпоративним управлінням, для цього має бути сильна наглядова рада і професійний менеджмент, сказав секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк.
Секретар Ради національної безпеки і оборони Олександр Данилюк в інтерв'ю LB.ua, опублікованому 1 липня, сказав, що він має намір "серйозно зайнятися" реформуванням "Укроборонпрому".
"У мене сьогодні була настановча нарада щодо реформування "Укроборонпрому". Я збираюся серйозно ним зайнятися", – заявив він.
Данилюк підкреслив, що планує зберегти концерн.
"Я хочу зафіксувати таке: "Укроборонпром" – це бізнес. Він має бути максимально ефективним. Коли розмазують виробництво техніки на десяти заводах, про яку ефективність може йтися? І ремонт, і виробництво потрібно сконцентрувати на найкращих заводах, модернізувати й завантажити їх повністю. Люди забезпечені роботою, у них з'являється спеціалізація, уніфікована якість. І це дешевше... Важливо, щоб усе, що виходило з "Укроборонпрому", було якісним. Щоб наші військові мали надійну техніку, тому що від цього залежить їхнє життя. Так само і з експортом – це наша репутація", – сказав секретар РНБО.
Він додав, що влада має забезпечити "Укроборонпром" нормальним корпоративним управлінням, для цього має бути сильна наглядова рада і професійний менеджмент.
"Ще важливий момент – реформа має відбуватися із залученням громадських діячів, обов'язково. Тому що стільки негативу накопичилося в цій сфері, що ніхто не віритиме, що можливі реальні перетворення", – заявив Данилюк.
У лютому – березні 2019 року вийшло багатосерійне розслідування "Наших грошей" про розкрадання в оборонному секторі України. Журналісти стверджують, що учасники групи через фірми-"прокладки" перепродавали заводам "Укроборонпрому" контрабандні запчастини із РФ або деталі, крадені на українських військових складах. Головною ланкою схеми була фірма "Оптимумспецдеталь", якою керували знайомі учасника схеми першого заступника секретаря Ради національної безпеки і оборони Олега Гладковського та його сина Ігоря – підприємці Андрій Рогоза і Віталій Жуков.
Після скандалу тодішній президент Петро Порошенко підписав указ про звільнення Олега Гладковського. На його місце було призначено Сергія Кривоноса.
16 березня Порошенко своїм указом ввів у дію рішення РНБО, що передбачає аудит "Укроборонпрому", корпоратизацію підприємств концерну, зміни до закону України "Про державне оборонне замовлення" та інші кроки щодо реформування оборонно-промислового комплексу.
Член наглядової ради "Укроборопрому" Айварас Абромавичус заявляв, що люди, причетні до корупції в концерні, лобіюють його ліквідацію.