"Укроборонпром" підписав договір з інвестором зі США, про якого немає жодної інформації в інтернеті – Бутусов
У компанії Oriole Capital Group, яка, за даними концерну "Укроборонпром", збирається вкласти $150 млн у Харківський авіазавод, усього два співробітники, про діяльність цієї фірми немає відомостей в інтернеті, написав журналіст Юрій Бутусов.
В інтернеті немає жодних відомостей про діяльність компанії Oriole Capital Group, яка уклала угоду про співпрацю з державним концерном "Укроборонпром". Про це на сайті "Цензор.НЕТ" написав його головний редактор Юрій Бутусов.
"Сайт являє собою одну сторінку, де практично нічого про компанію не сказано, крім її американської адреси. Ні-чо-го. Ні проектів, ні імен керівників, ні інженерів. Інші посилання – це просто дані компанії по базах даних. Інвестор нікуди не інвестує і не повідомляє про свою інвестиційну активність нічого. Дивна інвестиційна діяльність", – зазначив Бутусов.
Експерти виявили в інтернеті відомості лише про двох співробітників Oriole Capital Group, один із яких – пілот цивільної авіації, а другий – консультант із комунікацій відразу кількох фірм.
"Укроборонпром" у своєму прес-релізі зазначав, що Oriole Capital Group засновано керівниками компанії Wamar International. Однак і про цю компанію мало що відомо пошуковій службі Google, повідомив Бутусов.
"Що вони роблять і куди інвестують? А нічого. Гортаємо сторінки – і там немає якихось проектів, пов'язаних із компанією. Немає статей у ЗМІ, ні прес-релізів навіть, відгуків, є тільки контактні дані, розкидані по базах. Але не втрачаємо надії. Раз це високотехнологічна компанія, напевно, вона бере участь у виставках, про неї є багато відео? Заходимо в Google і YouTube – і знаходимо... одне відео під назвою Ambassador Visits Wamar International від 5 листопада 2011 року", – написав український журналіст.
Помпезно презентовано контракт зі структурою, яка не веде жодної помітної профільної діяльності і не займається великими інвестиціями, дійшов висновку Бутусов.
"Навіщо ж тоді так урочисто презентують угоду з якоюсь незрозумілою компанією, яку видають за прорив і "зелене світло"? Виникає враження, що такі презентації мають просто імітувати у річному звіті "Укроборонпрому" ефективність роботи із залучення інвестицій. А чи прийдуть ці інвестиції за фактом – нікого не цікавить", – зазначив він.
"Дуже сподіваюся, що суспільний резонанс змусить "Укроборонпром" розкрити деталі угоди, терміни одержання інвестицій, умови. Адже оголошено контракт із цивільним заводом, нібито з цивільного авіабудування, нічого секретного тут немає. Тому що якщо контракт не буде деталізовано, може виникнути враження, що (гендиректор концерну) Роман Романов або сам уведений в оману щодо нікому невідомого "інвестора", або просуває недостовірну інформацію з метою введення в оману платників податків, що фінансують "Укроборонпром", – підсумував головний редактор "Цензор.НЕТ".
13 листопада на сайті держконцерну з'явилося повідомлення про підписання домовленості з американською Oriole Capital Group, яка інвестує $150 млн у розвиток виробництва сімейства багатоцільових транспортних літаків Ан-74 на потужностях Харківського державного авіаційного виробничого підприємства.