Уряд Ірану попросив вибачення за те, що спочатку поширював неправдиву інформацію про причини катастрофи літака МАУ
За словами офіційного представника уряду Ірану Алі Рабея, до вечора 10 січня вище керівництво країни не знало про справжні причини катастрофи літака "Міжнародних авіаліній України", тому заперечувало, що його було збито.
Уряд Ірану попросив вибачення за офіційні повідомлення, у яких заперечували факт збиття літака "Міжнародних авіаліній України" під Тегераном 8 січня. Про це 13 січня сказав спікер уряду Алі Рабей, пише агентство IRNA.
За його словами, перші заяви було зроблено через "необізнаність, або, краще сказати, невідання".
Він заявив, що до вечора 10 січня жоден урядовець і президент Хасан Рухані не знали справжньої причини катастрофи.
Рабей попросив вибачення за поширення офіційних заяв із запереченням факту, що літак було збито.
"Насправді, сам уряд було залучено в цей цикл поширення некоректної інформації", – сказав він.
Пасажирський літак Boeing 737-800 рейсу PS752 "Міжнародних авіаліній України" розбився 8 січня поблизу Тегерана незабаром після зльоту. На борту перебували 167 пасажирів і дев'ятеро членів екіпажу. Ніхто не вижив.
9 січня Іран оприлюднив попередній звіт про розслідування авіакатастрофи. Глава Організації цивільної авіації Ірану Алі Абедзаде заявляв, що в літаку сталося загоряння, яке бачили свідки події.
Прем'єр-міністр Канади Джастін Трюдо 9 січня, посилаючись на дані розвідки, сказав, що Boeing 737-800 збила іранська ракета "земля – повітря". Про це заявили прем'єр-міністр Великобританії Борис Джонсон і прем'єр-міністр Австралії Скотт Моррісон. Вони припустили, що це сталося ненавмисно. За інформацією американських ЗМІ, ракет було дві. В Ірані спочатку називали таку версію брехнею.
11 січня Генштаб збройних сил Ірану заявив, що літак МАУ іранські військові збили помилково. У відомстві стверджують, що катастрофа сталася незабаром після обстрілу Іраном військових баз США в Іраку. Літак, як зазначено в повідомленні, наблизився до одного з важливих об'єктів іранського Корпусу вартових ісламської революції і "за формою та висотою польоту був схожим на ворожий об'єкт".