Уряд скасував "зарплатне рабство" – Гончарук
Кабінет Міністрів України ухвалив рішення, згідно з яким бюджетники зможуть самостійно вибирати банк, на картку якого вони отримуватимуть зарплату, пенсію або соціальну допомогу, повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
Кабінет Міністрів України 27 грудня зняв обмеження щодо переліку банків, через які працівникам бюджетних установ нараховували заробітні плати. Про це у своєму Telegram-каналі повідомив прем'єр-міністр Олексій Гончарук.
"Скасовуємо "зарплатне рабство". Тепер українці самі вирішуватимуть, на картку якого банку отримувати зарплату, пенсію чи соціальну допомогу. Відтепер гроші можна буде отримувати на картку будь-якого банку, а не тільки там, де роботодавець оформив "зарплатний проєкт", – написав він.
За словами Гончарука, таке рішення сприятиме справедливій конкуренції між банками за право обслуговувати громадян, "а отже, покращить якість банківських послуг у країні".
Міністр Кабінету Міністрів Дмитро Дубілет пояснював раніше у Facebook, що за законом співробітники мають право самостійно вибирати, на картку якого банку вони будуть отримувати зарплату.
"Але на практиці, якщо хтось обирає інший банк, бухгалтери вимушені для таких виплат формувати окремі платіжки. Тому працівникам частіше за все в такому виборі просто відмовляють", – сказав міністр.
Він зазначав, що уряд хоче запровадити систему, яка дасть змогу співробітникам вільно вибирати банки і водночас не вимагатиме від бухгалтерів зайвої роботи.
Дубілет описав схему, як це буде функціонувати: "Робітник просто вказує бухгалтеру свій IBAN (хто пропустив, IBAN – це номер рахунку, як у Європі, який у нас було запроваджено цього року), а бухгалтер формує просту відомість для всіх співробітників, незалежно від банку. А далі вже банк, який обслуговує підприємство, автоматично розкидує гроші, куди треба".
Дубілет зазначав, що для впровадження змін банкам потрібно буде зробити "невеликі доопрацювання у своїх системах".