В Адміністрації Президента України заявили, що команда Порошенка ніколи не співпрацювала з Манафортом
Пропозиції американського політтехнолога Пола Манафорта про співпрацю з президентом України Петром Порошенком надходили "серед інших", але не їх розглядали, зазначили в Адміністрації Президента України.
В Адміністрації Президента України спростували інформацію про співпрацю американського політтехнолога Пола Манафорта з командою президента України Петра Порошенка. Про це йдеться у відповіді АПУ на запит ВВС.
"Команда Петра Порошенка ніколи не співпрацювала ні з Полом Манафортом, ні з його людьми. Пропозиції про співробітництво надходили серед інших, утім, їх навіть не розглядали", – ідеться в повідомленні.
7 серпня в суді американського міста Александрії, де слухають справу щодо обвинувачення Манафорта в ухиленні від сплати податків, його колишній партнер Рік Гейтс поінформував, що політтехнолог допомагав Порошенку у 2014 році, після втечі екс-президента Віктора Януковича. За словами Гейтса, команда Порошенка повністю не розплатилася з Манафортом.
31 липня в американському штаті Вірджинія стартував судовий процес у справі про ймовірні фінансові злочини Манафорта.
Політтехнолог у 2000-х роках консультував в Україні Партію регіонів, прем'єр-міністра, а згодом президента Віктора Януковича, співпрацював із холдингом мільярдера Ріната Ахметова СКМ, у 2016 році очолював виборчу кампанію кандидата у президенти США Дональда Трампа.
Сторона обвинувачення стверджує, що з 2010-го до 2014 року Манафорт офіційно задекларував $14 млн доходів. Під час процесу прокурори мають намір довести, що політтехнолог не повідомив про значну частину своїх податкових надходжень.
Спецпрокурор США Роберт Мюллер заявив 30 липня, що Манафорт заробив в Україні $60 млн.
6 серпня Гейтс у суді визнав свою провину в низці злочинів, скоєних разом із Манафортом, і дав свідчення проти свого колишнього партнера.
31 липня свідок у справі Манафорта Тед Девайн розповів, що Гейтс у 2014 році пропонував йому працювати на Порошенка, писала The Washington Post.
У матеріалах обвинувачення є згадки про те, що Манафорт пропонував свої послуги Віталію Кличку, який став у травні 2014 року мером Києва.