В'ятрович про повернення проспекту в Харкові імені Жукова: Якщо мер підпише це рішення, настане його персональна кримінальна відповідальність
Якщо міський голова Харкова Геннадій Кернес підпише рішення повернути проспекту Григоренка ім'я маршала Жукова, Український інститут національної пам'яті звернеться у прокуратуру з вимогою притягнути його до відповідальності, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" директор інституту Володимир В'ятрович.
На міського голову Харкова Геннадія Кернеса чекає персональна кримінальна відповідальність, якщо він підпише рішення міськради повернути проспекту Григоренка ім'я маршала Жукова, заявив у коментарі виданню "ГОРДОН" директор Українського інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович.
"Це порушення закону про декомунізацію. Якщо міський голова підпише це рішення, ми будемо звертатися у прокуратуру з вимогою притягнути його до відповідальності. Колективної відповідальності бути не може. Тобто притягнути окремо кожного депутата, який проголосував за це рішення, не можна. Але якщо мер поставить свій підпис під цим рішенням, настає його персональна відповідальність, зокрема кримінальна", – наголосив В'ятрович.
19 червня міська рада Харкова підтримала рішення про повернення проспекту Петра Григоренка імені радянського маршала Георгія Жукова. "За" проголосувало 59 депутатів, "проти" – 13. Цим самим рішенням депутати міськради назвали ім'ям Петра Григоренка ділянку від вулиці Римарської до вулиці Клочківської.
Проспект Маршала Жукова у Харкові перейменували на проспект Петра Григоренка у 2016 році в межах виконання закону про декомунізацію. Водночас на проспекті залишалося погруддя Жукова.
8 травня на сайті міськради Харкова було опубліковано петицію із пропозицією повернути проспекту Григоренка його "історичну назву", а також змінити назву прилеглої станції метрополітену. 9 травня петиція про перейменування проспекту набрала необхідну для розгляду місцевою владою кількість голосів. Міський голова Геннадій Кернес стверджував, що повернення імені Георгія Жукова на карту міста стане виявом "історичної справедливості".
2 червня харківські активісти знесли погруддя радянського воєначальника. Кернес заявив, що пам'ятник відновлять.