У МЗС Британії заявили, що чинний візовий режим між Україною та Британією незадовільний
Держсекретар у справах Європи та Америки міністерства закордонних справ Великобританії Алан Дункан зазначив, що обговорюватиме "на вищому рівні" зміну візового режиму між Україною та Британією.
Візовий режим між Україною та Британією є незадовільним, сказав держсекретар у справах Європи та Америки міністерства закордонних справ Великобританії Алан Дункан в інтерв'ю "Європейській правді".
"Погоджуся, що чинний візовий режим – незадовільний. Чудово розумію, що декого в Україні нинішній стан дуже засмучує. Тут у Києві, під час візиту, я почув про конкретні випадки, коли люди платили за швидку візу, але не отримували її в заявлені терміни. Я чув, як люди незадоволені візовими зборами. І я розумію, що особливо гострим це почуття стало зараз, коли Україна отримала візову лібералізацію з країнами Шенгену, і Британія на цьому тлі має не дуже гарний вигляд. Можу запевнити: я почув цей дуже чіткий і гучний сигнал. І також можу запевнити, що я буду обговорювати це на найвищому рівні, тільки-но повернуся з України", – зазначив він.
Дункан додав, що до Сполученого Королівства їде дуже багато людей із різним минулим. За його словами, країна стикається з ризиками у сфері безпеки, зокрема через "історичний зв'язок із Близьким Сходом".
"Тому ми дуже обережні. Ми раді мандрівникам, які відвідують Великобританію, ми щороку запрошуємо до себе студентів із різних країн, але водночас ми хочемо переконатися, що система дозволяє знизити ризики. Але я визнаю, що в Україні у багатьох є підстави вважати таку візову систему надлишковою, занадто дорогою, надто повільною. Ми постійно переглядаємо візові правила для всіх країн світу, і я впевнений, що в певний момент ми отримаємо зміни (щодо України. – "ГОРДОН")", – заявив він.
17 травня 2017 року в Страсбурзі в будівлі Європейського парламенту було підписано рішення про надання Україні безвізового режиму з країнами Європейського союзу. Безвіз набув чинності опівночі 11 червня.
Щоб подорожувати до Великобританії, українцям так само потрібно отримувати візи, адже ця країна не застосовує велику частину положень Шенгенського законодавства, зокрема, веде самостійну візову політику.