В останній робочий день Луценко передав 20 справ з управління спецрозслідувань в інші підрозділи
Колишній генеральний прокурор України Юрій Луценко віддав слідство щодо деяких кримінальних проваджень іншим силовим структурам. За словами керівника управління спецрозслідувань ГПУ Сергія Горбатюка, серед них справи щодо корупційних злочинів колишніх високопосадовців.
Ексгенпрокурор Юрій Луценко перед своєю відставкою в неробочий час 29 серпня заніс у Єдиний реєстр досудових розслідувань дані щодо 20 кримінальних процесів і змінив орган досудового розслідування, забравши їх у слідчих управління спеціальних розслідувань Генеральної прокуратури. Про це йдеться в повідомленні на сторінці управління у Facebook.
"У Верховній Раді вже колишній генеральний прокурор Юрій Луценко запевняв громадськість, що йому не соромно за свою роботу в прокуратурі. І це може бути правдою, оскільки, як кажуть: ні честі, ні гідності, ніякої совісті. Уже сьогодні, 30 серпня 2019 року, коли слідчі управління спеціальних розслідувань в робочому режимі намагалися увійти до ЄРДР задля доступу до своїх проваджень, виявилося, що деякі слідчі позбавлені такої можливості. А виявляється, що вчора, вже після закінчення робочого дня, у період часу від 18.00 до 19.00, Юрій Луценко вніс до ЄРДР дані у 20 кримінальних провадженнях і змінив орган досудового розслідування, забравши від слідчих УСР", – зазначено в повідомленні.
В управлінні підкреслили, що в кожному з 20 проваджень основою таких змін стала ч. 5 ст. 36 Кримінального процесуального кодексу України – неефективне проведення досудового розслідування.
"І це в той час, коли по декількох провадженнях слідчими готувалися підозри, а матеріали цих проваджень, за звичкою, Луценко не вивчав", – додали в управлінні.
У коментарі виданню INSIDER керівник управління спецрозслідувань Сергій Горбатюк пояснив, що Луценко віддав слідство у цих справах іншим силовим структурам.
За словами Горбатюка, ідеться про справи щодо корупційних злочинів колишніх топчиновників. Провадження стосуються розкрадання коштів під час будівництва Генпрокуратури, епізоду щодо земельної ділянки, в якій фігурує експрем'єр-міністр України Микола Азаров, справи корупційних злочинів ексміністра внутрішніх справ Віталія Захарченка, справи заволодіння шахтами, де фігурує син президента-втікача Віктора Януковича Олександр.
Луценка призначили на посаду генпрокурора 12 травня 2016 року.
11 червня 2019 року президент України Володимир Зеленський вніс до Ради подання про звільнення глави ГПУ.
18 червня голова комітету Верховної Ради з питань забезпечення правоохоронної діяльності, народний депутат від "Батьківщини" Андрій Кожем'якін заявив, що в поданні на звільнення Луценка не вказано жодної з передбачених законодавством підстав для його відставки.
29 серпня Луценко написав заяву про відставку з посади генпрокурора.
Того самого дня президент України Володимир Зеленський вніс у Верховну Раду проєкт постанови про надання згоди на звільнення Луценка з посади генпрокурора і запропонував призначити на цю посаду Руслана Рябошапку.