"В Україні не місце культурі страху". Німецький омбудсмен закликала українську владу розслідувати вбивство журналіста Комарова
Уповноважена уряду Німеччини із прав людини Бербель Кофлер висловила стурбованість загибеллю журналіста Вадима Комарова, якого побили у Черкасах 4 травня.
Українські правоохоронні органи мають розслідувати напади на громадських діячів та журналістів, які стаються в Україні останніми роками, зокрема вбивство черкаського журналіста Вадима Комарова.
Про це йдеться в заяві уповноваженої уряду Німеччини із прав людини Бербель Кофлер, опублікованій на сайті посольства Німеччини в Україні 21 червня.
"Я закликаю нове керівництво і політиків усіх рівнів в Україні серйозно поставитися до випадків насилля і репресій стосовно журналістів та активістів. Очікую від українських правоохоронних органів, що вони цілеспрямовано й повністю проведуть розслідування цього випадку, так само, як і всіх інших. В Україні не місце культурі страху та безкарності", – заявила вона.
Кофлер зазначила, що останніми роками в Україні почастішали напади на журналістів та активістів громадянського суспільства, особливо у провінційних регіонах.
Вона висловила стурбованість загибеллю Комарова, який 20 червня помер від травм.
Уранці 4 травня побитого Комарова виявили неподалік від центру Черкас.
Серед версій, які розглядає слідство, – напад через професійну діяльність Комарова.
В ОБСЄ закликали провести ефективне розслідування інциденту, оскільки цілеспрямована атака на журналіста, який готував матеріали про корупцію, викликає особливу тривогу.
Після смерті Комарова поліція перекваліфікувала кримінальне провадження зі статті "замах на умисне вбивство" на статтю "умисне вбивство" й оприлюднила фоторобот імовірного вбивці.