В УПЦ МП заявили, що ухвалений Радою закон про перехід релігійних громад є "рейдерським"
Закон про перехід релігійних громад у Православну церкву України Верховна Рада ухвалила з метою "догоджання і наповнення однієї релігійної спільноти", заявив глава юридичного відділу Української православної церкви Московського патріархату протоієрей Олександр Бахов.
Ухвалений Верховною Радою закон про перехід релігійних громад у Православну церкву України є "рейдерським". Про це 17 січня заявив глава юридичного відділу Української православної церкви Московського патріархату протоієрей Олександр Бахов, повідомляє синодальний інформаційно-просвітницький відділ церкви.
За його словами, закон ухвалили з метою "догоджання і наповнення однієї релігійної спільноти".
Він уважає, що під приводом полегшення змін підпорядкованості та покращення процедури реєстрації релігійних громад депутати вводять перереєстрацію статутів релігійних організацій.
"Як ми бачимо, спроба запропонувати механізм для зміни підлеглості обертається у зайве адміністрування та ускладнення процедури реєстрації статутів релігійних організацій", – додав Бахов.
Закон, який регулює процедуру переходу церковних парафій у Православну церкву України, Верховна Рада ухвалила 17 січня. Він урегульоює процедуру переходу церковних парафій у Православну церкву України і прописує питання підпорядкованості релігійних громад.
20 грудня 2018 року Верховна Рада ухвалила закон про перейменування Української православної церкви Московського патріархату. Закон, зокрема, передбачає, що релігійна організація зобов'язана у своїй повній назві відображати належність до релігійної організації за межами України.
5 січня 2019 року вселенський патріарх Варфоломій підписав томос про автокефалію Православної церкви України.
16 січня комітет Верховної Ради з питань культури і духовності затвердив нову редакцію законопроекту про зміну підпорядкованості релігійних громад, заявила перший заступник голови комітету, нардеп від "Самопомочі" Ірина Подоляк. "Рішення про зміну підлеглості ухвалюється не менше ніж двома третинами від загальної кількості членів релігійної громади. Це важливо, бо я вже чую, багато людей коментує і каже: ціле село вирішило і зібрало підписи. У селі можуть проживати різні люди, можуть проживати люди, які взагалі до церкви не ходять, але є мешканцями цього села. У законі йдеться про релігійну громаду, про тих людей, які є практикуючими християнами", – пояснила Подоляк. Вона зазначила, що в разі, якщо частина громади хоче залишитися в підпорядкованості колишньої церкви, вона може створити свою релігійну організацію та оформити угоду про користування культовим майном тієї громади, яка змінила підпорядкованість.