Убивство Шеремета. Офіс генпрокурора продовжив строк розслідування до чотирьох місяців
Досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета продовжили через незавершені експертизи та слідчі дії.
Заступник генерального прокурора продовжив досудове розслідування у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета на строк до чотирьох місяців. Про це 4 лютого повідомила пресслужба Офісу генпрокурора.
Як ідеться в повідомленні, продовження строку розслідування є необхідним для проведення додаткових слідчих (розшукових) дій щодо встановлення всіх обставин злочину, а також для перевірки аргументів, висунутих захистом підозрюваних.
Призначені експертизи та слідчі дії не завершено через складність кримінального провадження. Окрім того, слідству необхідно провести низку експертиз, допитів, вилучень і досліджень документів, зазначили у пресслужбі генпрокурора.
3 лютого прокурор у справі Шеремета Сергій Зузак повідомив "Громадському", що строк досудового слідства продовжили до квітня 2020 року.
Згідно із законодавством, попереднє слідство мали закінчити не пізніше ніж за два місяці від дня повідомлення підозри у злочині, але цей строк можна продовжити.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Того самого дня Нацполіція назвала їхні імена: військова медсестра Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт, 24 січня запобіжний захід пом'якшили до нічного домашнього арешту), військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Антоненко (заарештовано), Кузьменко (узято під варту).
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, останнього також називають організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери на шляху спільників.
Адвокати підозрюваних заявляли про фальсифікацію доказів, зокрема невідповідність даних експертиз реальним обставинам справи.