Великобританія почала підготовку до виборів у Європарламент
Незважаючи на Brexit, у Великобританії забронювали для виборчих дільниць приміщення шкіл та міських рад, зробили замовлення на друк бюлетенів. Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що королівство буде зобов'язане провести та оплатити вибори, якщо залишиться у блоці після 23 травня.
Великобританія почала підготовку до виборів у Європейський парламент на тлі ймовірного відтермінування виходу з Євросоюзу. Про це повідомляє агентство AFP.
Приміщення міських рад та шкіл по всій країні вже заброньовано для виборчих центрів, а також уряд Сполученого Королівства замовляє виготовлення бюлетенів на випадок, якщо голосування 23 травня відбудеться, пише агентство.
Прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей заявила, що країна, за законом, зобов'язана провести й оплатити вибори, якщо залишиться у блоці після 23 травня.
Уряд країни 5 квітня оголосив про початок підготовки до виборів і повідомив, що готовий фінансувати початкову підготовку, повідомляє AFP.
Рішення про вихід із ЄС Британія ухвалила під час референдуму у червні 2016 року. Тоді 51,9% британців проголосували за вихід зі спільноти.
У листопаді 2018 року Євросоюз і Великобританія погодили на рівні переговірників 26-сторінкову декларацію про майбутні відносини. 25 листопада 2018 року на саміті Євросоюзу схвалили угоду щодо Brexit. Дату виходу призначили на 29 березня 2019 року, але документа так і не було ратифіковано, оскільки в січні британський парламент не підтримав урядового проекту угоди про Brexit. У березні Палата громад повторно не схвалила проекту угоди.
13 березня Палата громад проголосувала проти виходу з Євросоюзу без угоди, відмовившись від схеми, коли обидві сторони вирішують спірні питання у міру їх виникнення.
20 березня прем'єр Великобританії Тереза Мей надіслала в ЄС прохання про відстрочку Brexit до 30 червня. Брюссель погодився надати відтермінування тільки до 22 травня, якщо британський парламент підтримає угоду. В іншому разі нададуть відстрочку до 12 квітня.
29 березня Палата громад Великобританії втретє проголосувала проти угоди щодо Brexit. Мей не відкинула, що уряд зробить четверту спробу поставити угоду на голосування в парламенті.
1 квітня парламент Великобританії відхилив усі альтернативні варіанти Brexit.
2 квітня Мей заявила, що країні знадобиться ще одне невелике відтермінування для переговорів із лідером Лейбористської партії Джеремі Корбіном.
Глава Єврокомісії Жан-Клод Юнкер 3 квітня заявив, що, якщо парламент Великобританії не схвалить угоди до 12 квітня, ЄС більше не підтримає короткого відтермінування Brexit.
Мей і Корбін провели переговори 3 квітня. Вони назвали бесіду "конструктивною" і мають намір її продовжити.
Прем'єр Великобританії просила Євросоюз про відтермінування до 30 червня, передбачивши можливість припинити цей період достроково у разі, якщо сторони зможуть раніше ратифікувати угоду.
За даними ВВС, у ЄС розглядають можливість продовження процесу ще на 12 місяців, щоб запобігти ймовірним коротким відтермінуванням, які можуть знадобитися що кілька тижнів.