Венедиктов заявив про намір відкрити в Україні бюро "Эха Москвы"
Бюро російської радіостанції "Эхо Москвы" може запрацювати в Україні, якщо буде переглянуто закон про мовні квоти, заявив головний редактор радіостанції Олексій Венедиктов
У Києві може з'явитися бюро російської радіостанції "Эхо Москвы". Про це в інтерв'ю виданню "Страна" повідомив головний редактор радіостанції Олексій Венедиктов.
До бюро будуть входити радіостанція, сайт і сторінки в соцмережах.
"Це бюро, яке створюватиме якісні програми російською мовою, які захочуть купувати місцеві радіостанції. Щоб мовити звідси в Росію про те, що відбувається в Україні", – заявив Венедиктов.
За його словами, проєкт запуститься за умови, якщо в Україні буде переглянуто закон про мовні квоти.
"Я сподіваюся, що радіо "Эхо Москвы" зможе працювати в Україні. Я готовий відкрити бюро в Києві і, якщо є бажання, в Одесі та у Львові. Насправді дивно мати бюро в Ізраїлі, Німеччині та Вашингтоні, але не мати бюро тут, в Україні. Це просто маячня. Мої журналісти, яких я верифікував, мають звідси гнати інформацію, думки різних політичних сил у Росію... Але поки закон про мову забороняє нам це зробити. У розмовах із людьми з нової команди президента України я ставлю запитання, а чи буде коригування закону про мову", – заявив Венедиктов.
За його словами, працювати в українському бюро зможуть і російські, і українські журналісти. А очолить бюро "Эха Москвы" в Україні, імовірно, колишній шефредактор "Радио Вести" Сакен Аймурзаєв.
Головний редактор "Эха Москвы" додав, що планував відкрити бюро "Эха Москвы" в Україні ще 2013 року.
Амурзаєв на своїй сторінці у Facebook написав, що про плани Венедиктова нічого не знає.
"Зараз я перебуваю далеко від України, займаюся суто особистими, сімейними справами і знати не знав, що виявлюся частиною цієї новини і її бурхливого обговорення... Від літа 2016 року я не працюю на "Эхе Москвы". Із радіостанцією мене пов'язує багаторічна дружба і вдячність за 10 років плідної праці. Після "Эха" я виїжджав до Праги, але з редакцією каналу "Настоящее время", м'яко кажучи, любові не вийшло. Наразі жодної роботи в мене немає. Намагаюся знайти гідне заняття. Тож якщо ви хочете обговорити гучні заголовки і туманні плани – ліпше допоможіть знайти конкретну справу", – зазначив він.
Українські політики і журналісти вже відреагували на плани Венедиктова.
"Яке "Эхо Москвы"? Нафіг! Він хоче, щоб радіостанція з назвою "Эхо Москвы" вела мовлення з Києва? Після Криму? Після Донбасу? Вони там зовсім почманіли? А може ще [Володимира] Соловйова з [Ольгою] Скабєєвою у ведучі візьме? Із таким самим успіхом вони можуть назвати себе "Эхо Мордора" або "Унитазное эхо", але тут їх не буде. ДБЛ БЛД! Загалом гнати його в Запоребрик", – написав у своєму Facebook позафракційний нардеп Борислав Береза.
Журналіст Айдер Муждабаєв на своїй сторінці у Facebook назвав намір Венедиктова прямою диверсією Кремля в Україні.
"Це путінське радіо не працюватиме в Україні. Це однаково, що запустити в Київ полк російських спецпризначенців. Ми його будемо блокувати, вирубати будь-якими способами, тому що це – вороги. Як російські окупанти в Криму і на Донбасі. Вороги люті. Це – [президент РФ Володимир] Путін. Власною персоною. Це десант російських військ усередині. Той самий постріл у спину. Ми його тут терпіти не будемо за жодних обставин, це абсолютно неможливо", – написав він.
"Эхо Москвы" – російська цілодобова інформаційно-розмовна радіостанція. Уперше вийшла в ефір 22 серпня 1990 року в Москві