Верховна Рада планує розглянути новий склад ЦВК на вечірньому засіданні 12 липня – Ірина Луценко
Якщо фракція "Народного фронту" не погодиться голосувати за одного з кандидатів у члени Центрвиборчкому, Блок Петра Порошенка згоден на такий самий крок, зауважила представниця президента у Верховній Раді Ірина Луценко.
Верховна Рада планує розглянути питання призначення нових членів Центральної виборчої комісії на вечірньому засіданні 12 липня. Про це журналістам повідомила представниця президента у Верховній Раді, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Ми плануємо підійти до голосування за оновлений склад о 16.00. Щойно було повідомлення від [спікера Верховної Ради Андрія] Парубія про це", – сказала Луценко.
Вона зазначила, що на засіданні фракції Блоку Петра Порошенка обговорять, за кого з кандидатів готові не голосувати, щоб розблокувати процес призначення членів ЦВК.
"Якщо "Народний фронт" погодиться, а вони так захищали і так переживали за Опозиційний блок... Якщо вони будуть готові відкликати свою кандидатуру, то нам із нашими представниками визначитися взагалі не проблема... Вас бентежить, що не вистачає вам людини? Будь ласка, ми готові не голосувати за кожного з наших кандидатів, у такий спосіб його наче відкликати, але це не буде відкликання, це буде неголосування за нього", – сказала Луценко.
Політик наголосила, що відмова від голосування за одного з кандидатів дасть змогу призначити новий склад ЦВК без запускання процедури заново.
23 січня 2018 року президент України Петро Порошенко підписав подання про призначення нових членів ЦВК. Він запропонував призначити Аллу Басалаєву, Наталію Бернацьку, Михайла Вербенського, Ірину Єфремову, Андрія Євстігнєєва, Ольгу Желтову, Олега Конопольського, Світлану Кустову, Ольгу Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяну Сліпачук, Леонтія Шипілова, Тетяну Юзькову. 5 лютого президент вніс до Ради подання на 14 членів ЦВК. Кандидатів від Опозиційного блоку в переліку не було.
Згідно із законодавством, до складу ЦВК входить 15 членів, повноваження двох досі тривають, отже, Рада має призначити тільки 13 членів Центрвиборчкому.
16 травня спікер парламенту Андрій Парубій говорив, що алгоритму, як визначити із 14 кандидатів 13, поки не знайдено. Уранці 5 липня представник президента у Верховній Раді, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко заявила, що в парламенті є домовленість щодо 14 кандидатів у Центральну виборчу комісію.
5 липня Рада відмовилася розглядати питання оновлення складу Центральної виборчої комісії. Згідно з рейтинговим голосуванням, у залі не вистачало голосів. Частина фракції Блоку Петра Порошенка покинула сесійну залу на знак протесту проти зриву голосування.
9 липня у Блоці Петра Порошенка заявили, що фракція наполягає на переформатуванні ЦВК України поточного тижня.
Цього дня Парубій говорив, що кілька депутатів пропонує внести зміни до закону про Центральну виборчу комісію України для можливості призначити 14 членів ЦВК. За його словами, парламентські фракції проведуть консультації щодо цього.
11 липня голова фракції "Народний фронт" Максим Бурбак заявив, що його фракція не підтримує ідеї законодавчого збільшення кількісного складу Центральної виборчої комісії України.
11 липня Парубій заявляв, що у Верховній Раді поки немає прогресу з питання переформатування ЦВК.
12 липня голова БПП Артур Герасимов заявив, що фракція готова відкликати одну кандидатуру на посаду члена ЦВК. Він закликав "Народний фронт" піти на такий самий крок. Нардеп від "Народного фронту" Леонід Ємець зауважив, що кандидатури може відкликати президент.