Верховний Суд скасував рішення судів нижчих інстанцій, ухвалені на користь Насірова – Центр протидії корупції
Справу про зловживання владою і службовим становищем з боку колишнього голови ДФС Романа Насірова передано до Вищого антикорупційного суду. 26 вересня у Верховному Суді було скасовано рішення, які знімали з Насірова відповідальність за надання розстрочок компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка.
26 вересня Касаційний адміністративний суд у складі Верховного Суду України скасував рішення судів попередніх інстанцій, згідно з якими колишній голова Державної фіскальної служби Роман Насіров виконував тільки "церемоніальну функцію", підписуючи розстрочки зі сплати податків компаніям нардепа-втікача Олександра Онищенка. Про це повідомив Центр протидії корупції (ЦПК).
Засідання тривало понад вісім годин. Ексголова ДФС намагався вивести зі справи Національне антикорупційне бюро України та Спеціалізовану антикорупційну прокуратуру, просив передати справу в іншу палату Верховного Суду. Після того як йому відмовили, він намагався повторно заявити про відвід суддів, зазначають у ЦПК.
Рішення остаточне й оскарженню не підлягає.
Повноцінний судовий розгляд кримінальної справи проти Насірова відбудеться у Вищому антикорупційному суді, повідомив юрист ЦПК Андрій Савін.
НАБУ підозрює Насірова у зловживанні владою і службовим становищем, що спричинило збитки на суму приблизно 2 млрд грн. За даними слідства, на посаді керівника ДФС він ухвалював рішення в інтересах бізнесмена і народного депутата Олександра Онищенка, щодо якого розслідують провадження за підозрою в махінаціях із газом.
2 березня 2017 року Насірова затримали в лікарні "Феофанія" в Києві. 7 березня Солом'янський районний суд обрав йому запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю внесення застави в розмірі 100 млн грн. 16 березня 2017 року Насіров вийшов на свободу після того, як його дружина внесла за нього необхідну заставу.
У вересні 2018 року суд дозволив Насірову зняти електронний браслет, у січні 2019-го – виїжджати за межі Київської області, а в березні – зменшив розмір застави до 36 млн грн.
У листопаді 2017 року Окружний адміністративний суд Києва (ОАСК) за позовом Насірова ухвалив, що відповідальність за надання розстрочок компаніям Онищенка лягає на керівників місцевих державних податкових інспекцій, а голова ДФС просто формалізував їхні висновки. У червні 2019 року Шостий апеляційний адміністративний суд залишив без змін рішення ОАСК.