Вибори в Раду. ДСНС перейшла на посилений режим служби
У будівлях, де розташовані виборчі дільниці, чергуватимуть пожежники й піротехніки, Державна служба України з надзвичайних ситуацій також підготувала авіацію.
Підрозділи Державної служби України з надзвичайних ситуацій переведено на посилений режим служби, повідомляє 16 липня пресцентр ДСНС.
"Із метою підвищення готовності органів і підрозділів ДСНС до дій за призначенням у разі виникнення надзвичайних ситуацій, а також організації заходів щодо забезпечення пожежної та техногенної безпеки на об'єктах, задіяних до проведення 21 липня позачергових виборів до Верховної Ради України, з 9.00 15 липня органи управління й сили ДСНС України переведені на посилений режим несення служби", – ідеться в повідомленні.
Останнього тижня перед виборами було організовано цілодобове чергування оперативних груп ДСНС для моніторингу надзвичайних ситуацій, координації та взаємодії з правоохоронними органами, які стежать за безпекою на об'єктах, залучених до виборів.
"У будівлях, де розміщено виборчі дільниці, для забезпечення первинного реагування у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пожеж і небезпечних подій організовано чергування пожежних постів. Для забезпечення виконання робіт, пов'язаних з обстеженням ділянок місцевості на наявність вибухонебезпечних предметів, на цих об'єктах задіяні піротехніки ДСНС. Крім того, в готовності до застосування для забезпечення реагування на надзвичайні ситуації та надзвичайні події перебуває й авіація ДСНС", – додали в Держслужбі з надзвичайних ситуацій.
Поліція також перейшла на посилений режим служби.
21 травня президент України Володимир Зеленський оголосив про розпуск Верховної Ради VIII скликання і призначення позачергових парламентських виборів на 21 липня. 23 травня указ Зеленського про дострокове припинення повноважень Верховної Ради і призначення позачергових парламентських виборів набув чинності. Із 24 травня в Україні розпочався виборчий процес.
Вибори відбудуться за чинним виборчим законодавством, що передбачає змішану систему (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр.
Українці оберуть 225 депутатів за списками і 199 у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводять).