"Відродження": Влада намагається встановити монополію на ЦВК, а це означає, що готуються фальсифікації
У Центральній виборчій комісії мають бути максимально представлені всі політичні партії, якщо у влади немає наміру фальсифікувати вибори, заявив співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар.
У новому складі Центральної виборчої комісії мають бути представлені всі парламентські партії та групи України, зокрема й опозиційні, заявив 5 липня на пленарному засіданні Верховної Ради співголова депутатської групи "Партія "Відродження" Віктор Бондар, повідомляє сайт політсили.
"У будь-якій цивілізованій демократичній країні робиться все для того, щоби Центральна виборча комісія була максимально представлена всіма політичними партіями, якщо, звісно, немає наміру фальсифікувати вибори. Сьогодні влада намагається встановити монополію на ЦВК, а це означає, що готуються фальсифікації", – заявив політик.
Такої помилки влада припустилася, коли не залишила опозиції жодної посади голів парламентських комітетів чи заступників, нагадав Бондар.
"Ми вже бачили ваші підходи під час формування комітетів ВРУ, коли опозиція не отримала жодного комітету або бодай посади заступника. Як наслідок – сьогодні доводиться ходити до вас і постійно клянчити, щоб питання, насущні для людей, внести до порядку денного. Тому ми вимагаємо пропорційно розподілити представництво у ЦВК між усіма політичними силами, присутніми в цьому парламенті, включно з опозиційними", – заявив народний депутат.
5 липня Рада відмовилася розглядати питання оновлення складу Центральної виборчої комісії. За словами спікера Андрія Парубія, рейтингове голосування засвідчило, що в залі не вистачає голосів для розгляду цього питання. Уранці представник президента у Верховній Раді, нардеп від Блоку Петра Порошенка Ірина Луценко заявляла, що в парламенті є домовленість щодо 14 кандидатів у Центральну виборчу комісію, але консультації ще тривають.
Рада має призначити 13 членів ЦВК. 16 травня Парубій говорив, що алгоритм, як визначити з 14 кандидатів 13, поки не знайдено.
Подання про призначення нових членів ЦВК президент України Петро Порошенко підписав 23 січня 2018 року. Він запропонував призначити в комісію Аллу Басалаєву, Наталю Бернацьку, Михайла Вербенського, Ірину Єфремову, Андрія Євстігнєєва, Ольгу Желтову, Олега Конопольського, Світлану Кущову, Ольгу Лотюк, Віталія Плукаря, Євгена Радченка, Тетяну Сліпачук, Леонтія Шипілова, Тетяну Юзькову. 5 лютого президент вніс до Ради подання на 14 членів ЦВК.
Від "Самопомочі" в цьому списку зазначено Радченка, від "Батьківщини" – Євстігнєєва. Кандидатів від Опозиційного блоку в переліку немає. 3 липня агентство УНН із посиланням на інформоване джерело у Верховній Раді повідомило, що фракція Опозиційного блоку все ж матиме свого представника в оновленому складі ЦВК, таке рішення, за даними агентства, ухвалили "попередньо, після обговорень".
Джерело в парламентській коаліції повідомило виданню LB.ua, що заплановані на четвер питання про скасування депутатської недоторканності і призначення складу Центрвиборчкому України не будуть розглядати через те, що не має політичних домовленостей. "Найімовірніше, ці питання відкладуть на осінь, коли почнеться нова сесія", – сказав співрозмовник видання.