Вихід США з Договору про відкрите небо. Заступник глави МЗС РФ заявив, що заяви Вашингтона "викликають гомеричний регіт"
США намагаються сумбурно і нелогічно обґрунтувати своє рішення щодо виходу з Договору про відкрите небо, заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков. У Вашингтоні заявляли, що РФ перетворила угоду на "інструмент залякування і погроз".
У Москві сміються з аргументів США, якими ця країна обґрунтовує свій вихід із Договору про відкрите небо. Про це в ефірі "Первого канала" 23 травня заявив заступник міністра закордонних справ Росії Сергій Рябков.
"Коли адміністрація [президента США Дональда] Трампа у своїх поясненнях, сумбурних і нелогічних, раптом заявляє, що літаки РФ використовували як навідники для артилерійно-ракетного вогню, це викликає гомеричний регіт у московських кабінетах і в московських штабах", – сказав заступник глави МЗС.
За його словами, зараз немає перспектив укладення нового договору, який, як передбачав Трамп, міг би прийти на заміну теперішньому.
"Ці перспективи не потрібні, договір чудово працює", – стверджує Рябков.
Договір про відкрите небо уклали 1992 року в Гельсінкі. Він дозволяв країнам-підписантам проводити неозброєні спостережні польоти над територіями одне одного.
21 травня президент США Дональд Трамп підтвердив, що за шість місяців США вийдуть із Договору про відкрите небо через те, що Росія постійно порушує його. Як заявив держсекретар США Майк Помпео, РФ перетворила угоду на "інструмент залякування і погроз". Зокрема, Москва відмовила у доступі до спостереження за кордоном із Грузією та в польотах над Калінінградською областю, де, за багатьма даними, розгортають нові ракети з ядерними боєголовками.