Військовий експерт: Коли Україна й Росія стануть рівноправними партнерами? Можливо, 2600 року

Бадрак: Агресор має знати, що в разі спроби розв'язати війну його втрати будуть величезними
Фото: Tomas Dapkus / Facebook

Уникнути тиску з боку Росії неможливо, завданням української влади є створення армії, здатної чинити опір агресору ще на етапі розроблення воєнної операції. Таку думку висловив директор Центру досліджень армії конверсії та роззброєння Валентин Бадрак.

Росія чинила тиск на Україну в усі часи – і коли була імперією, і коли мала назву СРСР, і зараз, а будь-яка співпраця базувалася суто на користі Москви. Про це в інтерв'ю "Фактам", яке опублікували 19 травня, сказав директор Центру досліджень армії конверсії та роззброєння, військовий експерт Валентин Бадрак.

"Щоб бути рівноправними партнерами, потрібно досягти якогось паритету у своїх можливостях. Коли це може статися? Можливо, якого-небудь 2600 року", – вважає він.

На думку експерта, в української дипломатії немає іншого виходу, окрім як спиратися на фундамент потужних збройних сил.

"Армія має бути такою, яка зможе перешкодити початку агресії ще на етапі розроблення воєнної операції проти нас. Агресор має знати, що в разі спроби розв'язати війну його втрати будуть такими величезними, що йому краще відмовитися від своїх задумів", – зазначив Бадрак.

Розвиток армії не має залежати від того, який президент прийде у Кремль після Володимира Путіна, вважає він.

"Нам просто необхідно навчитися будувати свою армію так, щоб вона в усі часи могла бути для нас опорою. Якщо ми зможемо цього досягти, можна буде говорити про якусь паритетну співпрацю, яка буде вигідною насамперед Україні. Адже раніше будь-яке співробітництво базувалося суто на користі Росії", – заявив експерт.

2014 року, відразу після анексії Криму, Росія почала збройну агресію на сході України. Бойові дії тривають між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької та Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.