Викрадення активістів Євромайдану. Кернес стверджує, що суд його виправдає
Мер Харкова Геннадій Кернес заявив, що справу про викрадення активістів Євромайдану щодо нього та його охоронців "шито білими нитками".
3 лютого мер Харкова Геннадій Кернес заявив у Facebook, що зможе довести свою невинуватість під час нового розгляду справи щодо нього та його охоронців Віталія Блинника і Євгена Сміцького, обвинувачених у викраданні і знущанні з активістів Євромайдану.
"Упевнений, що під час повторного розгляду цієї шитої білими нитками справи я і мої адвокати зможемо довести мою невинуватість. Тим паче, що прокурори, які невміло фальсифікували цю справу стосовно мене, виявилися настільки "професійними", що не змогли пройти переатестацію в Офісі генерального прокурора України, і їх було звільнено", – написав Кернес.
Мер Харкова стверджує, що не скоював злочинів, які йому інкримінують, а у "псевдопостраждалих немає жодного доказу".
"Термін давності у цій справі давно сплив, але я категорично проти того, щоб її закрили за строком давності. Мене не влаштовувало те, що суддя першої інстанції закрив її з тієї причини, що прокурори відмовилися підтримати своє ж обвинувачення. Я хочу, щоб ця справа закінчилася тільки одним – рішенням суду про мою невинуватість. І заради цього я готовий їздити в Полтаву, хоча це мені як міському голові Харкова і не дуже зручно", – додав він.
За версією правоохоронців, Кернес і його охоронці Віталій Блинник і Євген Сміцький у березні 2014 року викрали й побили учасників Євромайдану Сергія Ряполова і Олександра Кутянина. Мер Харкова стверджував, що зможе довести свою невинуватість. Київський райсуд Полтави розглядав справу протягом понад трьох років.
10 серпня 2018 року суддя Андрій Антонов закрив справу "у зв'язку з відмовою сторони обвинувачення підтримувати обвинувачення у справі". У рішенні зазначено, що прокурори блокували судові дебати, не з'являючись на них. Тодішня заступниця генпрокурора України Анжела Стрижевська заявила, що вони в цей час хворіли.
Антонов казав, що неодноразово просив Генпрокуратуру забезпечити прибуття когось із 19 прокурорів, які в різний час займалися справою Кернеса, але відповіді не було.
16 серпня 2018 року ГПУ оскаржила закриття справи проти Кернеса.
31 січня 2020 року Полтавський апеляційний суд скасував закриття справи Кернеса і його охоронців.