Віталій Нестор: В ослабленні карантину ми маємо орієнтуватися на критерії ЄС
Зняття карантину має бути поетапним, а обмеження для вразливих категорій населення повинні залишатися довше, переконаний голова столичної організації ВО "Батьківщина" Віталій Нестор.
Україна має взяти за основу дорожню карту ЄС з ослаблення карантину, заявив голова столичної організації ВО "Батьківщина" Віталій Нестор на своїй сторінці у Facebook.
Як зазначив політик, 24 квітня спливає термін запровадженого карантину, але від різних представників влади надходить суперечлива інформація про те, коли і як карантинні заходи будуть знімати.
"Така невизначеність є руйнівною для українського бізнесу та українських громадян. Політика влади має бути передбачуваною. Лише в такий спосіб кожен зможе спланувати, як пережити цей важкий період та вийти з нього. Ми розуміємо, що спрогнозувати розвиток епідемії в Україні – складно. Але український уряд має визначити чіткі критерії, за яких карантин почнуть послаблювати. А також перелік етапів із повернення до нормального життя", – написав він.
Орієнтація на підходи Євросоюзу дасть змогу спілкуватися з партнерами однією мовою, не потрапити в ізоляцію, якнайшвидше відновити транспортне сполучення та економічну співпрацю, зазначив політик. За пропозицією Нестора, ослаблення карантину має відбутися за чотири етапи.
На першому етапі необхідно відновити роботу громадського транспорту та закладів освіти. Спочатку – садків і початкової школи, щоб дати батькам можливість працювати. Другий етап передбачає повноцінне відновлення роботи бізнесу та інших установ. Третій – запуск установ обслуговування громадян (кав'ярні, ресторани, спорт-центри й інші), а на підсумквому етапі варто дозволити проводити масові заходи, написав Нестор.
Зняття карантину має бути поетапним, а обмеження для вразливих категорій населення повинні залишатися довше, переконаний він. Підставою для початку ослаблення обмежень має бути відповідність основним критеріям Європейського союзу: покращення епідемічної ситуації, здатність системи охорони здоров'я справлятися з напливом нових хворих та ефективна система моніторингу поширення захворювання.
Окрім цього, на думку лідера київської "Батьківщини", частину повноважень щодо ослаблення карантину треба передати на місцевий рівень, оскільки ситуація в кожному регіоні має свої особливості.
Спалах COVID-19 виник у грудні 2019 року в Китаї. 11 березня 2020 року Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила поширення коронавірусу пандемією.
В Україні станом на ранок 15 квітня коронавірус підтверджено у 3764 осіб, із них 143 уже вилікували, а 108 померли. Пік захворюваності COVID-19 в Україні прогнозують 17 квітня, повідомили в МОЗ.
Із 12 березня в Україні діє карантин. Через поширення COVID-19 заборонили масові заходи, закрили навчальні заклади, торговельні центри, магазини (окрім продуктових та аптек), ресторани, кав'ярні та бари, спортивні зали, салони краси й нічні клуби, зупинили авіасполучення з іншими країнами і внутрішні пасажирські перевезення. Роботодавців закликали перевести співробітників на дистанційний режим роботи.
Із 6 квітня умови карантину посилили: українцям заборонили гуляти в парках, збиратися у групи більше ніж по двоє людей і з'являтися у громадських місцях без маски або респіратора. Ці обмеження будуть діяти щонайменше до 24 квітня. Прем'єр-міністр Денис Шмигаль прогнозує, що обмеження продовжать до травня.