Волкер чекає від нової Верховної Ради оновлення законів, пов'язаних із Мінськими угодами

Волкер вважає, що Рада має підтримати план реформ в Україні
Фото: Генеральний штаб ЗСУ / General Staff of the Armed Forces of Ukraine / Facebook

Серед питань, якими потрібно зайнятися Верховній Раді для впровадження Мінських угод, – децентралізація, спеціальний статус, амністія і можливість провести місцеві вибори, вважає спецпредставник Держдепартаменту США з питань України Курт Волкер.

Верховній Раді нового скликання необхідно оновити частину законів, пов'язаних із Мінськими угодами щодо ситуації на Донбасі. Таку думку спеціальний представник Державного департаменту США з питань України Курт Волкер висловив в інтерв'ю "Голосу Америки", опублікованому 6 липня.

"Коли буде обрано новий парламент, потрібно буде поновити деякі закони із втілення Мінських домовленостей. Наприклад, запропонована децентралізація в рамках Конституції, питання спеціального статусу та амністії і можливість провести місцеві вибори, коли дозволить ситуація з безпеки", – сказав він.

За словами американського дипломата, США підтримують у цьому Україну, але "вести цей процес" має українська сторона.

"Зазначу, що президент [Володимир] Зеленський має значний кредит довіри, як показали президентські вибори, але це ще не виявилося в голосах у Раді і підтримці конкретного стратегічного законодавства та інше. Ми дізнаємося лише після 21 липня, якими будуть результати і чи зможе він формувати працюючу більшість у парламенті, необхідну, щоб підтримати як план втілення "Мінська", так і план реформ в Україні", – зазначив Волкер.

У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, – з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти і докази.

12 лютого 2015 року в Мінську лідери України, Росії, Франції і Німеччини Петро Порошенко, Володимир Путін, Франсуа Олланд та Ангела Меркель під час 17-годинних переговорів погодили два документи з врегулювання конфлікту на Донбасі: декларацію з виконання Мінських угод і Комплекс заходів із виконання Мінських угод. Вони передбачали припинення воєнних дій на Донбасі, виведення незаконних збройних формувань із регіону, створення умов для проведення виборів у місцеві органи влади тощо. Поки Мінських угод не виконано.

Дострокові парламентські вибори призначено в Україні на 21 липня 2019 року. Виборчий процес розпочався 24 травня.