Волкер: Через позицію Німеччини та Франції ситуація для України підвішена, тиск на РФ зменшиться
Заяви президента Франції Еммануеля Макрона про Росію є частиною прагнення посилити його лідерську роль у Європі, що позначається на ситуації навколо російсько-українського конфлікту, вважає ексспецпредставник Держдепартаменту США щодо України Курт Волкер.
Тиск на Росію як країну-агресора з боку Німеччини, Франції та США останнім часом дещо зменшився. Про це в інтерв'ю "Укрінформу", яке опубліковано 27 лютого, сказав колишній спеціальний представник Державного департаменту США щодо України Курт Волкер.
"Німецька сторона, як на мене, добросовісно прагне продовжувати процес і висловлює збалансовану точку зору, працюючи над тим, щоб посилити прогрес в імплементації "Мінська". Франція, на мою думку, зосереджена більше на гуманітарних аспектах, заявивши, що саме це має бути пріоритетом. Утім зовсім недавно ми побачили, як президент [Франції Еммануель] Макрон робив "увертюри" на адресу президента [Володимира] Путіна. Гадаю, це є частиною його прагнення посилити свою лідерську роль у Європі, особливо в той час, коли роль канцлерки [Ангели] Меркель і Християнсько-демократичного союзу в Німеччині знижується", – вважає Волкер.
Це створює проблеми для України, зазначив дипломат.
"Я вважаю, що для України склалася "підвішена" ситуація, яка може зрештою призвести до того, що тиск на Росію дещо зменшиться. Очевидно, це підсилюється й тим, що США впродовж кількох місяців не були дуже активним гравцем", – заявив він.
На думку Волкера, після нещодавнього візиту до Києва держсекретаря США Майка Помпео підтримка України з боку Вашингтона зросте і "це допоможе компенсувати рівновагу".
15 лютого Макрон заявив, що економічні санкції, введені після початку російської агресії в Україні, не принесли нічого позитивного ні Росії, ні Європі.
Переговори про врегулювання конфлікту на Донбасі ведуть у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини та Росії.
Перший із 2016 року саміт лідерів "Нормандської четвірки" відбувся в Парижі 9 грудня. У підсумковому комюніке зазначено, що сторони, зокрема, домовилися про припинення вогню, відкриття нових пунктів пропуску, обмін утримуваними особами за формулою "всіх на всіх" до 31 грудня 2019 року, розведення сил та засобів на трьох нових ділянках на Донбасі, продовження на рік дії закону "Про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей" і розширення мандата спеціальної моніторингової місії ОБСЄ.
Дата наступного саміту "Нормандської четвірки" поки невідома, але сторони анонсували нову зустріч за чотири місяці.