Волонтер Донік: Полковник Генштабу наказав зняти з бойових машин 54-ї бригади прапори України
Волонтер Роман Донік заявив, що полковник Генерального штабу ЗСУ на прізвище Завгородній на полігоні Широкий Лан хамив військовослужбовцям і наказав зняти українські прапори з бойових машин.
На військовому полігоні Широкий Лан у Миколаївській області українських військовослужбовців 54-ї бригади відвідав "концентрований совок" в особі полковника Генерального штабу ЗСУ, заявив у Facebook харківський волонтер Роман Донік.
"Концентрат сильний, що відстав від життя років на три. Упакований в цілого полковника Генерального штабу на прізвище Завгородній. "Директор" операторів у Генштабі або близько до того. Приїжджав грубіянити й тупотіти ногами з криками, що такі повноваження йому "дані" особисто "Громом". Давно такого не було, і ось знову", – написав він.
Волонтер зазначив, що о п'ятій годині вечора полковник улаштував військовим стройовий огляд.
"Із п'ятої ранку люди займалися, а через 12 годин оранки, спеки, пилу, поту, їм влаштували стройовий огляд. Основні претензії – зовнішній вигляд і "недозволена форма". На одному бійцеві рвана футболка виявилася. Ну, звичайно, неголеність. Неголені бійці на полігоні. Полковник Завгородній, просидівши в штабі, просто не в курсі, що вже роки три як ні начальник Генштабу, ні міністр оборони, будучи на першій лінії або під час занять особового складу на полігонах, уваги на форму не звертають. Тому що поки немає форми в потрібній кількості. І на неголеність, і бороди – теж. На питання, чи є зауваження щодо процесів навчання, щодо дій рядового й офіцерського складу, полковник відповів: "Ні, але ось солдат у рваній футболці", – розповів Донік.
Він додав, що полковник також заявив, що не можна розміщувати на бойовій техніці українські прапори.
"У фіналі свого сольного виступу полковник Завгородній наказав зняти з бойових машин 54-ї бригади прапори України. Каже, мовляв, не годиться. Йому спробували щось про війну й патріотизм заперечити, але каже – не годиться. І знову щось про повноваження. Я дуже сподіваюся, що справжня місія товариша полковника полягала в тому, щоб показати бійцям й офіцерам, що могло би бути з нашою армією, якби не докорінні перетворення, викликані війною. І щоб вони цінували й любили своїх командирів. А щодо повноважень знімати прапори, це ми уточнимо. Як і уточнимо, навіщо "убивати" бойовий дух бригади, яка скоро знову піде на фронт", – підкреслив волонтер.