Волонтер Сініцин: Від Павловського до замовника вбивства Гандзюк у ланцюжку ще кілька таких Павловських G

Сініцин: Ми залишаємо за собою право на будь-які дії
Фото: Яна Слободяник / Facebook

Колишнього помічника нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігоря Павловського, що фігурує у справі про вбивство громадського діяча Катерини Гандзюк, треба було заарештовувати ще в серпні цього року. Таку думку в коментарі виданню "ГОРДОН" висловив волонтер Роман Сініцин.

Заарештований колишній помічник нардепа від БПП Миколи Паламарчука Ігор Павловський є однією з перших ланок ланцюга, що веде до замовника вбивства громадського діяча Катерини Гандзюк. Про це в коментарі виданню "ГОРДОН" сказав волонтер Роман Сініцин.

"Павловського затримали тільки після того, як ми на нього вказали. Від Павловського до замовника вбивства Гандзюк у ланцюжку ще кілька таких Павловських. До замовника ще далеко. Ми знаємо, хто це. 100%. І якщо найближчим часом слідство не дасть результатів, ми будемо зливати наступні ланки цього ланцюга. Тобто ми залишаємо за собою право на будь-які дії. Безсумнівно, добре, що Павловського затримали. Але це лише проміжний результат – далеко не кінець і навіть не середина. Він серед перших ланок цього ланцюга. І заарештовувати його потрібно було ще в серпні. Адже проти Павловського є свідчення очевидців. Мені незрозуміло, чому він два місяці ходив на волі і чому його було затримано тільки після смерті Каті і нашої заяви, що він причетний до вбивства. Хочеться сподіватися, що СБУ "розкрутить" цей ланцюжок. Ще за життя Катя наполягала, що справу має розслідувати саме СБУ, оскільки Нацполіції вона не вірила", – підкреслив Сініцин.

За його словами, у активістів є довіра до слідчих СБУ, які працюють над справою Гандзюк.

"Наскільки я знаю, є такі, що пов'язані з політикою групи впливу, які будуть перешкоджати розслідуванню. Вони ж на перших етапах хотіли повернути ситуацію так: мовляв, виконавці – це і є замовники. Нібито вони не любили Катю за жорсткі висловлювання в соцмережах. Але це маячня. Потрібно сказати, що слідство ведуть співробітники СБУ з Києва. Тобто вони не з Херсона. Тому слідчим ми більш-менш довіряємо і координуємося з ними. Нам хочеться, щоб усе було законно. Так, ми розуміємо, що на збір доказів потрібен не один або два дні, але повторю – того самого Павловського можна було закривати ще в серпні", – зазначив Сініцин.

Гандзюк облили сірчаною кислотою вранці 31 липня біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 1 серпня її доправили до Києва для подальшого лікування. Гандзюк зробили більше ніж 10 операцій.

У справі Гандзюк було заарештовано імовірного організатора нападу Сергія Торбіна, Володимира Васяновича, В'ячеслава Вишневського, Віктора Горбунова і Микиту Грабчука, який, за версією слідства, облив активістку кислотою. Вони є учасниками бойових дій на сході України у складі добровольчих формувань. Замовників злочину досі не назвали.

4 листопада Катерина Гандзюк померла.

Поліція перекваліфікувала кримінальну справу про напад на активістку зі статті "замах на вбивство з особливою жорстокістю" на статтю "умисне вбивство", після чого передала в Головне слідче управління СБУ всі матеріали у справі Гандзюк.

5 листопада Telegram-канал The Newsroom, який ведуть журналісти Тетяна Ніколаєнко й Оксана Денисова, повідомив із посиланням на власні джерела, що Павловського підозрюють у переданні грошей Торбіну.

Павловський заявляв, що знає Торбіна, але з Гандзюк знайомий не був і до її загибелі не причетний.

12 листопада правоохоронці заарештували Павловського без можливості внесення застави.