Уперше обраних нардепів вчили працювати в Раді – Стефанчук

Уперше обраних нардепів вчили працювати в Раді – Стефанчук
Верховну Раду оновлено на 80%
Фото: wikipedia.org

За словами представника президента у Верховній Раді Руслана Стефанчука, система "Рада" нескладна, тому ознайомлення з нею вперше обраних народних депутатів було швидким і зрозумілим.

28 серпня новообраних народних депутатів, які вперше потрапили у Верховну Раду, вчили користуватися апаратурою в сесійній залі. Про це розповів представник президента в парламенті Руслан Стефанчук, брифінг якого транслював телеканал "112 Україна".

"Сьогодні під куполом відбувалося перше, я б сказав так, навчання навичкам депутатської діяльності, тому що зібралися депутати, які не мають досвіду. Знаєте, Верховна Рада – вона оновлена на 80%, і тому це зібрання було присвячене тому, щоб люди зрозуміли, як технічно втілювати ті права, які надано їм регламентом", – сказав він.

За словами представника президента, "все пройшло швидко, зрозуміло", адже система нескладна.

"Ми налаштовані на те, щоб [її] удосконалювати, тому що у нас пріоритет, щоб вона відповідала: а) сучасним вимогам; b) була технічно сертифікована і с) щоб вона відповідала правовим основам, передбаченим у регламенті", – підкреслив Стефанчук.

21 липня 2019 року відбулися позачергові вибори у Верховну Раду. До парламенту пройшло п'ять партій: "Слуга народу" – 43,16%, "Опозиційна платформа – За життя" – 13,05%, "Батьківщина" – 8,18%, "Європейська солідарність" – 8,10%, "Голос" – 5,82%.

6 серпня новообраний нардеп від "Слуги народу" Давид Арахамія повідомив, що в новому скликанні Верховної Ради його політсила домагатиметься введення кримінальної відповідальності за неперсональне голосування.

23 серпня голова партії "Слуга народу" Дмитро Разумков заявив, що сенсорна кнопка не передбачена регламентом Верховної Ради і "не сертифікована". 26 серпня Стефанчук повідомив, що Раді запропонують перейти на систему голосування за відбитком пальця, а не з використанням сенсорної кнопки.

27 серпня спікер Ради Андрій Парубій повідомив на брифінгу, що 23 серпня СБУ і Держбюро розслідувань заблокували процес запуску сенсорної кнопки. "До приміщення Верховної Ради без запрошення, без офіційного попередження, без рішення суду зайшло 12 слідчих, співробітників Служби безпеки України та Державного бюро розслідувань... Сказали, що проводять слідчі дії", – зазначив він.

Глава ДБР пояснив, що систему "Рада" було оглянуто в межах відкритого кримінального провадження.