Вступ у НАТО підтримують 46,2% українців – опитування
Опитані центром SOCIS українці більше підтримують вступ країни до Євросоюзу, ніж до НАТО.
46,2% громадян України вважають правильним імовірний вступ країни до Північноатлантичного альянсу. Про це свідчать дані опитування, проведеного в січні центром SOCIS.
Респондентам поставили запитання: "Якби найближчим часом відбувся референдум із приводу вступу України до Європейського союзу та НАТО, як би ви проголосували?"
Проти вступу України в НАТО виступили 31,5% учасників опитування.
Вступ України до Євросоюзу підтримують 58,6%, виступають проти 23,7%.
Від 11,3% до 15,4% учасників опитування не визначилися з відповіддю або відмовилися відповідати.
Соцопитування проводили із 20-го до 27 січня методом формалізованого інтерв'ю за місцем проживання респондентів. Опитано 2000 громадян. Статистична похибка не перевищує 2,1%.
Україна активізувала співпрацю з НАТО у 2014 році на тлі анексії Криму Росією і збройного конфлікту на Донбасі. Наприкінці 2014 року Верховна Рада ухвалила закон, який передбачає відмову України від політики "позаблоковості".
Згідно з Воєнною доктриною України, ухваленою у 2015 році, поглиблення співробітництва з НАТО та досягнення до 2020 року повної сумісності Збройних сил України з арміями країн – членів НАТО є пріоритетним завданням.
9 березня 2018 року в НАТО повідомили, що визнають за Україною статус країни-аспіранта – кандидата на членство в Альянсі.
7 лютого 2019 року український парламент ухвалив закон про внесення в Конституцію положення про стратегічний курс держави на набуття повноправного членства України в Європейському союзі та Організації Північноатлантичного договору. Закон набув чинності 21 лютого.
5 лютого 2020 року Кабінет Міністрів схвалив річну національну програму Україна – НАТО нової якості.
16 вересня 2014 року Верховна Рада і Європарламент синхронно затвердили Угоду про асоціацію України з ЄС. 1 вересня 2017 року вона набула чинності в повному обсязі. 11 червня 2017 року набув чинності безвізовий режим між Україною та Євросоюзом.
У січні 2019 року п'ятий президент України Петро Порошенко припустив, що Україна подасть заявку на вступ у Європейський союз у 2024 році.
Ексміністр закордонних справ України Павло Клімкін заявив, що Україна не вступить у Європейський союз протягом найближчих 10 років. За його прогнозами, це можливо приблизно після 2035 року.
Президент України Володимир Зеленський виступає за членство України в ЄС.