Від початку реформи децентралізації додаткові власні надходження громад становлять понад 741 млн грн – голова Миколаївської ОДА Савченко
Попри воєнний стан вибори в об'єднаних територіальних громадах відбудуться, переконаний голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко.
Від моменту початку реалізації в Україні реформи децентралізації, ініційованої президентом України Петром Порошенком, додаткові власні надходження об'єднаних територіальних громад (ОТГ) Миколаївщини становлять понад 741 млн грн. Про це розповів голова Миколаївської обласної державної адміністрації Олексій Савченко у вівторок, 27 листопада, під час засідання Ради регіонального розвитку Миколаївської області, повідомляє сайт ОДА.
"Із початку функціонування на території Миколаївської області об'єднаних територіальних громад, їхні додаткові власні надходження склали 741 млн грн. Скільки років такого не було? У воюючій чотири роки підряд країні ми сьогодні можемо будувати. Не відновлювати зруйновані війною будівлі, а саме будувати на території, якої війна не торкнулася", – сказав Олексій Савченко.
Він також закликав громади продовжувати об'єднання. Олексій Савченко висловив сподівання, що попри воєнний стан, запроваджений у частині областей України, зокрема й у Миколаївській, вибори в об'єднаних територіальних громадах відбудуться.
"Найближчим часом у нас мають відбутися вибори об'єднаних територіальних громад, де, я певен, громади об'єднаються й оберуть найкращих. Оберуть тих, хто працює не за лозунгом, не за особистими зв'язками, а тих, хто зможе привести громади до розвитку. Розвиток – це не гарні стосунки з органами влади, це коли людина вміє, розуміє, навчається, постійно отримує досвід і за рахунок уже отриманого досвіду втілює в життя важливі для людей проекти. Сподіваюсь, що вже дуже скоро ми будемо мати нові ОТГ. Це дуже важливо", – сказав Олексій Савченко.
Зараз у Миколаївській області діє 28 об'єднаних територіальних громад.
12 листопада президент Петро Порошенко під час ради регіонального розвитку акцентував, що впровадження реформи децентралізації довело її економічну та політичну ефективність, тому вона має стати незворотною. Глава держави додав, що реформу впроваджували для того, щоб наблизити владу до людей, скоротити відстань від людини до громади, яка має реальний фінансовий ресурс для вирішення проблем. Порошенко наголосив, що децентралізація – це не тільки перерозподіл грошей на місця, на задоволення нагальних потреб громад, але й чіткий розподіл відповідальності між центральною і місцевою владою.