"Із повагою ставлюся до вибору українців". Гройсман доручив міністрам підготувати звіти для своїх наступників
Прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що його уряд виконуватиме обов'язки до формування нового складу Кабінету Міністрів.
24 липня під час засідання Кабінету Міністрів прем'єр-міністр України Володимир Гройсман сказав, що його уряд складе свої повноваження перед новообраною Верховною Радою на її першому засіданні, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Далі ми будемо виконувати обов'язки до часу формування нового уряду. Я розраховую на те, що це відбудеться достатньо швидко, і хотів би, щоб засідання першого парламенту теж відбулося достатньо швидко", – зазначив Гройсман.
Він сказав, що парламентські вибори пройшли "достатньо демократично і вільно".
"Я з великою повагою ставлюся до вибору українського народу і розумію, що люди хочуть позитивних змін. Я б дуже хотів, щоб цей вибір був вибором успіху, а не розчарувань", – додав він.
Гройсман доручив міністрам підготувати звіти для своїх наступників.
"Це абсолютно нова традиція. Не хлопнути дверима і піти, а зробити підготовку по кожному міністерству, по кожному напрямку, які є досягнення, які є проблеми, які є політики у сфері цього міністерства, які є цілі й завдання для того, щоби новий міністр, коли прийде, він отримав матеріали для повного ознайомлення зі станом справ", – сказав він.
21 липня відбулися позачергові вибори до Верховної Ради. За даними Центральної виборчої комісії України, явка становила 49,84%.
Вибори відбулися за змішаною системою (половину депутатів обирають за пропорційною системою, другу половину – за мажоритарною), що передбачає закриті партійні списки і п'ятивідсотковий прохідний бар'єр. У парламент 225 депутатів обирають за списками і 199 – у мажоритарних округах (26 округів розташовані на окупованій Росією території, там виборів не проводили).
Центральна виборча комісія України опрацювала понад 99% електронних протоколів із результатами голосування в багатомандатному загальнодержавному окрузі. Пропрезидентська партія "Слуга народу" набирає 43,17%, партія "Опозиційна платформа – За життя" – 13,01%, "Батьківщина" – 8,18%, "Європейська солідарність" – 8,11%, партія "Голос" – 5,83% голосів виборців.
Гройсман брав участь у виборах зі своєю партією "Українська стратегія". Вона не змогла подолати п'ятивідсотковий бар'єр, за неї проголосувало 2,4% українців.