Протягом року в Україні зафіксовано 201 випадок порушень у сфері свободи слова – Human Rights Watch

Презентовано черговий звіт Human Rights Watch
Фото: ЕРА

Влада України обмежує свободу слова і свободу ЗМІ, мотивуючи це необхідністю протистояти російській військовій агресії та антиукраїнській пропаганді, ідеться в щорічному звіті правозахисної організації Human Rights Watch.

Уряд України продовжує обмежувати свободу слова, інформації та ЗМІ. Про це йдеться в щорічному звіті міжнародної правозахисної організації Human Rights Watch, опублікованому 17 січня.

У документі наведено огляд головних подій у сфері дотримання прав людини в понад 90 країнах у 2018 році.

"Уряд України продовжує обмежувати свободу слова, свободу інформації та свободу ЗМІ, мотивуючи це необхідністю протистояти російській військовій агресії у Східній Україні й антиукраїнській пропаганді. За даними Інституту масової інформації, станом на жовтень було здійснено 201 порушення у сфері свободи преси у 23 областях", – заявили правозахисники.

Порушення варіювалися від погроз і залякувань до обмежень доступу журналістів до інформації, ідеться у звіті.

Human Rights Watch наводить приклади інцидентів, які увійшли до переліку:

  • редактора "РИА Новости Украина" Кирила Вишинського було заарештовано за обвинуваченням у державній зраді за ймовірну участь у "пропагандистських кампаніях". Служба безпеки України провела обшук в офісі видання в Києві;
  • посадовці Генпрокуратури зробили запит на дані з телефона журналістки "Радіо Свобода" Наталії Седлецької за 17 місяців як доказ у кримінальному процесі проти голови Національного антикорупційного бюро України Артема Ситника, якого обвинувачують у розголошенні державної таємниці.

Окрім того, влада минулого року не проводила ефективних розслідувань численних нападів на антикорупційних та інших громадських активістів, заявили у правозахисній організації.

У рейтингу свободи преси у світі, який складає організація "Репортери без кордонів", станом на 2018 рік Україна посідала 101-ше місце зі 180 країн.