Захист Дугарь передав прокурорам нові докази у справі Шеремета
Адвокат Віталій Коломієць розповів, що в Офіс генпрокурора передали докази, які, імовірно, свідчать про непричетність військової медсестри Яни Дугарь до вбивства журналіста Павла Шеремета. Прокурор Сергій Зузак вважає, що ці докази є неналежними, адже їх отримано непроцесуальним способом.
Адвокати фігурантки у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета військової медсестри Яни Дугарь передали в Офіс генерального прокурора нові докази, які, на їхню думку, можуть свідчити про її непричетність до злочину.
Про це один із захисників Дугарь Віталій Коломієць розповів у коментарі "Громадському".
Адвокат повідомив, що йдеться про психофізіологічну експертизу з використанням поліграфа, висновки якої вказують на те, що Дугарь не обговорювала вбивства Шеремета з іншим фігурантом справи – музикантом Андрієм Антоненком.
"Крім цього, важливо – це зріст. Він у "закладчиці" такий самий, як і в "розвідниці", тобто 165 см, а Яна – 175 см без взуття", – додав Коломієць.
Захист просить закрити провадження щодо Дугарь.
Прокурор у справі Сергій Зузак вважає, що захист надав неналежні докази, отримані в порядку, передбаченому Кримінальним процесуальним кодексом України.
"Невідомо, де вони проходили поліграф, що це за експерт. Вони ставили ті питання, які самі визначали. Це неналежні докази, вони здобуті у непроцесуальний спосіб", – сказав він журналістам.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, скоєне у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили з метою дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Того самого дня Нацполіція назвала їхні імена: Дугарь (суд відправив її під домашній арешт, 24 січня запобіжний захід пом'якшили до нічного домашнього арешту), військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Андрій Антоненко (заарештовано) і дитяча хірургиня Юлія Кузьменко. У справі також фігурує подружжя Грищенків як "особи, які володіють інформацією". Про підозру їм не повідомляли.
Слідчі вважають, що вибухівку під автомобіль Шеремета закладали Кузьменко та Антоненко, останнього також називають організатором злочинної групи. Дугарь нібито займалася "розвідкою": шукала камери на шляху спільників.
5 лютого суд продовжив запобіжний захід для Дугарь. Вона перебуватиме під нічним домашнім арештом до 4 квітня. Захист Дугарь на цьому засіданні заявляв про відвід прокурору і судді, але в задоволенні клопотання відмовлено.
Адвокати підозрюваних заявляли про фальсифікацію доказів, зокрема невідповідність даних експертиз реальним обставинам справи.