Закон про припинення дії договору про дружбу України з РФ набуде чинності 12 грудня
Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ звільняє Україну від зобов'язань щодо його виконання, наголошують у документі.
11 грудня в офіційній газеті Верховної Ради "Голос України" опублікували закон про припинення з 1 квітня 2019 року дії Договору про дружбу, співпрацю і партнерство з Росією, він набуває чинності 12 грудня 2018 року.
У документі наголошують, що, розпочавши воєнну агресію проти України, Росія порушила дію Договору про дружбу, співпрацю і партнерство.
"Припинення дії Договору про дружбу, співробітництво і партнерство між Україною та РФ звільняє Україну від будь-якого зобов'язання щодо його виконання і не впливає на права, зобов'язання чи правове становище України, що виникли в результаті виконання договору до припинення його дії", – ідеться в документі.
Договір між Україною та РФ підписали 31 травня 1997 року в Києві строком на 10 років. Верховна Рада ратифікувала документ 14 січня 1998 року, Держдума РФ – 25 грудня 1998 року. Договір набув чинності 1 квітня 1999 року (з моменту обміну ратифікаційними грамотами).
Згідно з договором, його дія автоматично продовжувалася на наступні десятирічні періоди, якщо жодна зі сторін не заявить про своє бажання припинити його дію не менше ніж за шість місяців до закінчення чергового десятирічного періоду.
3 грудня президент України Петро Порошенко подав у Раду законопроект про припинення дії договору про дружбу України з РФ. Його статус було визначено як невідкладний. 6 грудня парламент схвалив припинення дії угоди.
10 грудня Порошенко підписав закон про припинення дії договору про дружбу України з РФ. За його словами, непродовження угоди треба розглядати як "частину стратегії на остаточний розрив із колоніальним минулим".