Законопроєкт про медіа потребує доопрацювання, Рада може розпочати його розгляд ближче до вересня – Разумков
На найближчій позачерговій сесії парламенту, запланованій на 21 липня, законопроєкту про медіа в порядку денному не буде, повідомив спікер Дмитро Разумков.
Законопроєкт про медіа потребує доопрацювання. Про це 20 липня на підсумковій пресконференції в Києві повідомив голова Верховної Ради Дмитро Разумков, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"Я думаю, що він вимагає, м'яко кажучи, доопрацювання", – сказав Разумков.
Спікер переконаний, що законопроєкту не ухвалять одразу в першому читанні та в цілому.
На найближчій позачерговій сесії парламенту, запланованій на 21 липня, цього питання в порядку денному не буде, повідомив спікер. Він вважає, що Рада розпочне розгляд законопроєкту в першому читанні "ближче до вересня або у вересні".
"Я думаю, що народні депутати будуть виходити з інтересів держави, її безпеки, свободи слова і незалежної журналістики. Тому що це одне з важливих досягнень, яке є в Україні. Ми повинні це розвивати, щоб надалі ми могли про це говорити", – сказав Разумков.
Він зазначив, що "не може сказати, що в повному обсязі підтримує всі норми, які передбачає цей законопроєкт у першому читанні".
Законопроєкт №2693 авторства нардепів від "Слуги народу" було зареєстровано у Верховній Раді наприкінці грудня 2019 року. Документ має регулювати діяльність телебачення, радіо, преси, онлайн-медіа, стримінгових сервісів і платформ загального доступу до інформації. Автори законопроєкту, зокрема, запропонували наділити Нацраду з питань телебачення і радіомовлення функцією нагляду і контролю за всією сферою медіа.
Законопроєкт зазнав різкої критики з боку журналістів та медіаорганізацій. 19 травня 2020 року Рада відправила його на повторне перше читання.
Більше ніж 100 журналістів, медіаменеджерів і експертів підписало відкритий лист президенту України Володимирові Зеленському, керівництву Верховної Ради, народним депутатам та європейським партнерам України, у якому закликали не підтримувати законопроєкту "Про медіа".
1 липня комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендував парламенту ухвалити доопрацьований законопроєкт у першому читанні.