Заради вирішення питання Донбасу президент має розмовляти з усіма, зокрема з Донбасом – голова "Громадської сили" Краснов
Керівництво України спілкується з Росією через посередників, а необхідно зустрічатися та розмовляти і з президентом РФ Володимиром Путіним, і з представниками Донецька й Луганська, вважає лідер партії "Громадська сила" Загід Краснов.
Президент України має безпосередньо спілкуватися з президентом Росії Володимиром Путіним, а також із представниками Донецька, щоб урегулювати ситуацію на Донбасі, заявив 29 листопада в ефірі телеканала NewsOne лідер "Громадської сили" Загід Краснов.
"Усіх хвилює питання ситуації на сході України. Але, на жаль, наші дипломатичні зусилля обмежено тим, що керівництво України просить про захист у Заходу, спілкується з Росією через посередників. А я вважаю, що наш президент має зустрічатися і розмовляти безпосередньо з усіма, зокрема з Путіним і тим же Донецьком", – зазначив політик.
Він додав, що інтереси країни важливіші, ніж симпатії електорату.
"Я розумію, що наші політики бояться не сподобатися своїм виборцям, але інтереси українців важливіші. Я вважаю Росію агресором, а те, що сталося в Керченській протоці, – актом агресії. Однак ми повинні враховувати, що ті, кого ми називаємо сепаратистами, а вони і є сепаратистами, – це цілий народ, вони залишаються українцями. Просто вони наші брати, які заблукали. І батько, в цьому випадку президент, має поїхати там пояснити, що вони помилилися, сказати, що в рідній Україні їм буде краще", – заявив Краснов.
Політик згадав ситуацію в Чечні за часів президента РФ Бориса Єльцина і навів як приклад його переговори 1996 року з в.о. президента Чеченської Республіки Ічкерія Зелімханом Яндарбієвим.
"Народ Чечні тоді теж називали терористами, але Єльцин, перш ніж зрівняти Грозний із землею з повітря, зустрічався з Яндарбієвим за круглим столом. Це була унікальна зустріч. Яндарбієв зі свитою відмовилися сісти за стіл, поки президент Росії не сяде навпроти нього. Вони вимагали, щоб із ними розмовляли на рівних. Єльцин спочатку відмовлявся, але потім усе ж сів навпроти Яндарбієва. Знаєте чому? Тому що він цих чеченців вважав росіянами. І народу Росії він продемонстрував, що хотів знайти з ними спільну мову і переконати їх повернутися додому. І тільки потім застосував силу, але народ побачив, що він намагався домовитися", – сказав Краснов.
Він підкреслив, що переконати донецьких і луганських бойовиків у тому, що вони помилилися, можна тільки під час особистої зустрічі.
"Я вважаю, що керівництву нашої країни слід зустрічатися з Донецьком або Луганськом безпосередньо, щоб переконати їх, що вони помилилися, що росіяни їх використовують у своїх інтересах, щоб тримати на гачку Україну. Тримати Донбас як гарячу точку. Але ми цього не зробили. Навіть більше, ми ухвалюємо закони на кшталт мовного, які тільки посилюють напругу. За таких обставин нам важко буде повернути Донбас", – зазначив лідер "Громадської сили".
Збройний конфлікт на сході України почався у квітні 2014 року. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України та проросійськими бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей. Переговори про врегулювання конфлікту проводять у тристоронній контактній групі в Мінську (Україна, Росія, ОБСЄ), а також у нормандському форматі – за участю представників України, Франції, Німеччини і Росії.