"Зараз ми впроваджуємо економічний безвіз". Гройсман зустрічається з Нетаньяху
Сьогодні прем'єр-міністр Ізраїлю Біньямін Нетаньяху, який перебуває з робочим візитом в Україні, зустрічається зі своїм українським колегою Володимир Гройсманом. Сторони обговорять співпрацю між країнами у сферах сільського господарства, IT-сектору, енергетичного сектору, харчової промисловості, фармацевтики, а також транспортної галузі.
Під час зустрічі з прем'єр-міністром Ізраїлю Біньяміном Нетаньяху глава українського уряду Володимир Гройсман заявив, що тепер усі бар'єри для співпраці між країнами знято, повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Зараз ми впроваджуємо економічний безвіз... Розширюємо зону вільної торгівлі, зокрема на послуги", – підкреслив Гройсман.
За словами українського прем'єра, всі бар'єри для співпраці знято.
Він закликав представників бізнесу двох країн не чекати ратифікації договору про зону вільної торгівлі Кнесетом і починати співпрацю.
Гройсман додав, що зустрічі між українськими та ізраїльськими політиками тепер будуть проводити частіше.
"Тепер таких візитів буде більше, вони відбуватимуться частіше", – процитував він Нетаньяху.
Напередодні пресслужба українського Кабміну повідомила, що Гройсман і Нетаньяху обговорять співпрацю між Україною та Державою Ізраїль у сферах сільського господарства, IT-сектору, енергетичного сектору, харчової промисловості, фармацевтики, а також транспортної галузі.
Президент України Володимир Зеленський 6 серпня підписав закон про ратифікацію угоди про зону вільної торгівлі між Кабміном України та урядом Держави Ізраїль. Угоду підписали 21 січня 2019 року в Єрусалимі. 11 липня 2019 року документ ратифікувала Верховна Рада.
Ізраїль ратифікує угоду про зону вільної торгівлі з Україною після виборів у Кнесет 17 вересня.
Угода набуває чинності за 60 днів після дати останньої дипломатичної ноти, якою сторони повідомляють одна одну, що їхні внутрішні юридичні процедури виконано. Дія угоди не поширюється на анексований Крим, а також непідконтрольні території Донецької та Луганської областей до повного припинення збройної агресії Росії і відновлення конституційного ладу в окупованих регіонах.
Від моменту набуття угодою чинності буде скасовано ввізні мита на приблизно 80% українських промислових товарів, також завдяки скасуванню щонайменше 70% ввізних мит на ізраїльську промислову продукцію стане можливим високотехнологічний інвестиційний імпорт, повідомляли в Міністерстві економічного розвитку і торгівлі України.