Заступник міністра фінансів США: Ми підтримуємо уряд України на шляху економічних реформ
Заступник міністра фінансів США з міжнародних справ Девід Малпас заявив у Києві, що американська влада надає великого значення програмам підтримки України, повідомляє прес-служба українського Кабміну.
Сполучені Штати Америки поділяють курс і орієнтири реформ, які проводить український уряд, і зацікавлені у програмах підтримки України. Про це заявив заступник міністра фінансів США з міжнародних справ Девід Малпас під час зустрічі з прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом у Києві, повідомляє прес-служба Кабміну.
"Ми маємо високий рівень взаємного діалогу, уже провели змістовні переговори в Міністерстві фінансів, і в нас великі сподівання на переговори з вами. Ми підтримуємо ваш уряд на шляху економічних реформ", – навели слова Малпаса в секретаріаті Кабміну.
Зі свого боку Гройсман заявив, що українська влада відчуває підтримку США на зовнішньому рівні і в проведенні внутрішніх реформ.
У Кабміні зазначають, що під час розмови сторони обговорили перебіг співпраці України з міжнародними фінансовими організаціями, насамперед із МВФ.
Останній меморандум про співпрацю Україна і МВФ підписали у березні 2015 року. Протягом чотирьох років Фонд має виділити Україні $17,5 млрд. У межах цієї програми український уряд одержав уже чотири транші на загальну суму $8,7 млрд. У квітні тодішній міністр фінансів Олександр Данилюк заявляв, що Київ може одержати черговий транш від МВФ у розмірі $2 млрд у травні – червні 2018 року.
В.о. міністра фінансів України Оксана Маркарова 11 червня повідомила, що Україна може одержати черговий транш від МВФ восени цього року. Голова Нацбанку України Яків Смолій також сказав, що очікує на транш цього року.
7 червня Верховна Рада ухвалила закон про антикорупційний суд. Це було однією з умов одержання Україною чергового траншу МВФ. 21 червня парламент підтримав закон про створення антикорупційного суду.
У МВФ також заявляли, що українська влада має відкоригувати ціни на природний газ на внутрішньому ринку до рівня цін на імпорт. Кабінет Міністрів України на засіданні 30 травня продовжив спеціальні зобов'язання компанії "Нафтогаз України" щодо постачань газу для населення і підприємств теплокомуненерго без зміни ціни до 1 серпня. Отже, ціни на газ для населення залишилися на колишньому рівні.