Заступника міністра охорони здоров'я Ляшка призначили головним санітарним лікарем України
Кабінет Міністрів відновив посаду головного державного санітарного лікаря, його функції буде покладено на заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка.
Прем'єр-міністр України Олексій Гончарук сьогодні на брифінгу за підсумками засідання Кабінету Міністрів заявив, що заступника міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка призначено головним санітарно-епідеміологічним лікарем України. Про це повідомляє кореспондент видання "ГОРДОН".
"Щоб підсилити систему, яка має запобігати проникненню на територію України коронавірусу, ми призначили Віктора Ляшка головним санітарно-епідеміологічним лікарем країни", – зазначив Гончарук.
Він сказав, що завданням влади є не допустити проникнення вірусу на територію країни нового коронавірусу або максимально його локалізувати.
Гончарук додав, що на сьогодні в Україні коронавірусу немає.
Кабінет Міністрів 29 березня 2017 року опублікував рішення про ліквідацію Державної санітарно-епідеміологічної служби. Від моменту ліквідації відомства її функції почала виконувати Державна служба з питань безпеки харчових продуктів та захисту споживачів.
Видання LB.ua 19 лютого 2020 року з посиланням на копію протокольного рішення повідомило, що РНБО рекомендує відновити санепідемслужбу у зв'язку із загрозою коронавірусу.
У разі відновлення діяльності Державної санітарно-епідеміологічної служби вона має займатися не перевіркою підприємств громадського харчування, а боротьбою з вірусами, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов.
Наприкінці грудня 2019 року в китайському місті Ухань із населенням 11 млн людей уперше підтвердили новий тип коронавірусу SARS-CoV-2, який спричиняє атипову пневмонію (спочатку вірус дістав назву 2019-nCoV). 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я (ВООЗ) оголосила спалах коронавірусу медичною надзвичайною ситуацією, що має міжнародне значення.
Станом на 26 лютого в Китаї від нового коронавірусу померло 2715 осіб, заразилося 78 064, одужало 29 745. За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, за межами материкового Китаю зареєстровано 2459 випадків захворювання на коронавірусну інфекцію у 33 країнах. За добу – 390 нових випадків. Загальна кількість загиблих становить 34 людини.
На території України захворілих немає. Коронавірус діагностували у двох українців на борту круїзного судна Diamond Princess, яке стоїть на карантині біля берегів Японії.