Засуджений за корупцію екс-глава податкової міліції Головач може спробувати повернутися на службу – політолог Решмеділова
Екс-глава податкової міліції України Андрій Головач може спробувати обійняти один із керівних постів у податковому відомстві або стати радником керівника, заявила політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова.
Колишній глава податкової міліції України часів екс-президента Віктора Януковича Андрій Головач, який дістав умовне покарання за обвинуваченням у незаконному відшкодуванні 3 млрд грн ПДВ, має намір повернутися до влади, про це свідчать застосовані ним технології "відбілювання" у ЗМІ, написала у своєму блозі на сайті "ЛІГАБізнесІнформ" політолог, кандидат філософських наук Олександра Решмеділова.
"За певною інформацією, Головач має намір всерйоз повернутися в реальну політику в сучасній Україні. До того ж мало не в керівний апарат податкової служби, де він уже давно знає всі входи і виходи і де давно зачекалися його філігранних відмивних схем. Наскільки ця інформація правдива – поки сказати складно. Головач може навіть не брати участі у майбутньому конкурсі на голову ДФС, а стати просто радником – бути "тим, хто вирішує", йому це не завадить", – написала Решмеділова.
Вона зазначила, що екс-глава податкової міліції за часів Януковича був однією з найвпливовіших фігур у силовій вертикалі, "оскільки міг притиснути до нігтя будь-який бізнес – "від малого до великого", а про створену ним програму переведення коштів на всеукраїнських майданчиках "за єдиним тарифом" складали легенди".
Решмеділова нагадала, що Головача 2016 року затримали у справі про незаконне відшкодування ПДВ на користь компаній, наближених до "сім'ї Януковича", але за півроку він уклав угоду зі слідством і дав цінні свідчення про колишнього міністра доходів і зборів Олександра Клименка, сплатив до держбюджету 130 млн грн компенсації і вийшов на свободу з умовним строком.
"Звідки такі гроші у вічного посадовця – суспільство відповіді так і не одержало", – уточнила Решмеділова.
Політолог зазначила, що про бажання Головача повернутися у владу свідчать і його спроби "відбілювання у ЗМІ" від скандалу з рейдерським захопленням агрохолдингу в Чернігівській області, який законним власникам вдалося повернути через суд.
"У ЗМІ з'явилися публікації про те, що в рейдерському захопленні (у версії сторони Головача – інвестування в бізнес) брав участь не сам глава податкової міліції, а його син-підприємець. Який у 20 років нібито видавав агрохолдингу кредит $2 млн, а потім забрав його у законних власників за борги. Отже, Головач-старший нібито взагалі ні до чого і є добропорядним громадянином, борги перед батьківщиною погасив, колишніх спільників здав", – зазначила Решмеділова.
Андрій Головач народився в Донецьку. Працював заступником начальника податкової інспекції в Запорізькій області, потім очолював управління податкової міліції в Дніпропетровській області. 2010 року його було призначено першим заступником начальника податкової міліції. Того самого року він став першим заступником голови Державної податкової служби України – начальником податкової міліції, обіймав цю посаду до 2014 року.
У серпні 2016 року в межах розслідування Януковича військова прокуратура разом із СБУ затримала Головача і провела в нього обшук. Генпрокурор Юрій Луценко зазначив, що у Головача було виявлено бюст Януковича, "на який, очевидно, той на ніч молився".
Суд погодив арешт із можливістю застави в розмірі 200 млн грн. Слідство встановило, що банківські рахунки, зареєстровані на Головача та членів його сім'ї, свідчать про проведення в період із листопада 2013 року до дня арешту екс-податківця 12 серпня 2016-го фінансових операцій на загальну суму 1 млрд 600 млн гривень.
Головач уклав угоду зі слідством і дав свідчення проти Януковича, виплатив разом зі ще одним обвинуваченим, колишнім керівником аукціонного комітету Мінекономіки Олександром Сухомлином, 152 млн грн до бюджету і дістав умовний строк. Застави він не вносив.