Затриманий Петров перебуває в ізоляторі, він заперечує причетність до секс-скандалу навколо чоловіка заступника глави Держбюро розслідувань – адвокат
За словами адвоката політтехнолога Володимира Петрова Клима Веремійчука, його підзахисний заявив, що не має до скандалу навколо заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції, цивільного чоловіка заступника глави Держбюро розслідувань Олександра Варченка жодного стосунку. Адвокат додав, що 29 листопада було проведено "приблизно п'ять обшуків", нікого, окрім Петрова, не затримували.
Політтехнолога Володимира Петрова затримано, він проведе ніч в ізоляторі тимчасового тримання на Подолі в Києві, повідомив 29 листопада інтернет-виданню "Страна" його адвокат Клим Веремійчук.
За його словами, обшук у будинку Петрова почали з 14.00.
Веремійчук повідомив, що його підзахисного затримали за ч. 2 ст. 163 (порушення таємниці листування, телефонних розмов, телеграфної чи іншої кореспонденції, що передаються засобами зв'язку або через комп'ютер) і ч. 2 ст. 182 (порушення недоторканності приватного життя) Кримінального кодексу України.
Адвокат зазначив, що, з огляду на документи, які є у нього, затримання Петрова пов'язане зі справою про секс-скандал за участю заступника начальника відділу департаменту захисту економіки Нацполіції, цивільного чоловіка заступника глави Держбюро розслідувань (ДБР) України Ольги Варченко Олександра Варченка.
"Як із цією справою пов'язаний Петров, невідомо. Сам Петров пов'язує те, що відбувається, із його журналістською діяльністю, а саме – висвітленням ситуації навколо ДБР, а також із розслідуванням стосовно глави МВС Арсена Авакова", – сказав Веремійчук.
Він додав, що жодних матеріалів його підзахисному не надали, підозри не вручили.
"Очікується, що це, а також матеріали кримінальної справи з'являться завтра, [30 листопада]", – заявив адвокат.
За його припущенням, запобіжний захід Петрову обиратиме Печерський райсуд 30 листопада.
"На Володимира чинять м'який тиск. Йому пропонували відразу зізнатися і розповісти якусь правду, взамін на волю тут і зараз. Він відмовився і в розмові сказав, що до справи не має жодного стосунку. Допиту не проводили. Провели обшук у машині, удома", – повідомив Веремійчук.
Він також сказав, що 29 листопада було проведено "приблизно п'ять обшуків" і за жодним не було одержано дозволу судді. За його інформацією, більше нікого не затримували.
7 листопада 2018 року у Facebook почали поширювати пост студентки Наталії Бурейко, де вона скаржилася на погрози з боку Варченка, із яким, за її словами, була знайомою віртуально. Співрозмовник, який називав себе впливовим співробітником правоохоронних органів, писав, що в разі відмови дівчини від інтиму в неї та її родичів можуть виникнути проблеми.
Варченко заявив, що на його сім′ю почали інформаційну атаку і що хакери створили підроблений акаунт із його фото. Дружина поліцейського Ольга Варченко, заступник голови ДБР, припустила, що справжньою метою провокаторів є вона.
Нацполіція почала перевіряти, чи причетний її співробітник до сексуальних домагань, а прокуратура відкрила кримінальне провадження та передала його до СБУ.
8 листопада Бурейко опублікувала пост із вибаченнями: "Я не мала жодних підстав уважати, що мені погрожував саме Олександр Варченко, а не хтось інший", – написала вона.
12 листопада Петров у Facebook заявляв, що після цього скандалу "ДБР можна закривати". За його словами, ДБР – "чергова мусорська контора, створена під чисто мусорське свавілля, але вже під новою вивіскою".
29 листопада "Страна" повідомила про затримання Петрова. За її даними, у справі проходить двоє блогерів, Василь Крутчак і Олександр Барабошко, у яких також відбулися обшуки. Бурейко повідомила виданню, що за використання її акаунта у Facebook їй обіцяли заплатити 1500 грн, але грошей вона не отримала.
Речник Генпрокуратури Андрій Лисенко повідомив про затримання громадянина П. за ч. 2 ст. 163 і ч. 2 ст. 182 КК України. Саме ці статті вказав і адвокат Петрова Клим Веремійчук. Лисенко також додав, що одним із потерпілих у справі є відомий український журналіст. Його прізвища він не назвав.
За інформацією Newsroom у Telegram, який ведуть українські журналістки Тетяна Ніколаєнко й Оксана Денисова, Петров організував скандал "на замовлення кількох впливових чоловіків".
Юрист, експерт антикорупційної групи "Реанімаційний пакет реформ" Олександр Лємєнов у Facebook із посиланням на джерела повідомив, що до організації скандалу можуть бути причетними нардепи від Блоку Петра Порошенка.