Зеленський: Чи має бути в Донбасу особливий статус? Ні. Нам доведеться довго виходити із цієї кримінальної ситуації
За словами кандидата у президенти України, шоумена Володимира Зеленського, одна з ідей його команди – створити "великий європейський медіа-портал", який буде вести мовлення російською і говоритиме "правдиві речі" про події в Україні, про які хочуть чути жителі Донбасу.
Кандидат у президенти України, шоумен Володимир Зеленський заявив в інтерв'ю "РБК-Україна", опублікованому 18 квітня, що виступає проти особливого статусу для окупованих районів Донбасу.
На запитання, чи вважає він ворогом президента Росії Володимира Путіна, Зеленський відповів: "Звичайно". Він заявив, що в разі обрання президентом не підпише закону про амністію для бойовиків "ДНР" і "ЛНР".
"Чи має бути в Донбасу особливий статус?" – запитав журналіст. "Я вважаю, що ні. Я вважаю, що це взагалі наша велика історія, і нам доведеться довго виходити із цієї кримінальної ситуації. Ось тут, можливо, нам допоможе саме інформаційна війна", – відповів Зеленський.
Кандидат зазначив, що сподівається "інформаційно повернути цих людей у стан, що вони потрібні Україні так само, як Україна їм потрібна, і що вони такі ж українці".
"Але потрібно буде зробити дуже багато гуманітарних кроків. Багато всього. Ви ж розумієте, що поставлено огорожу. Те, що наші політики говорять: побудувати стіну і так далі. Її збудували, але не із цегли. Її збудували ще гірше. Стіни начебто немає, але вона інформаційно страшна. Ці люди на тих територіях, які не отримують пенсії... І те, що ми з ними не говоримо – це найстрашніше. Одна з наших ідей – це окремий великий європейський медіа-портал, який мовить російською мовою, який показують у всій Європі, який говорить правдиві речі і повідомляє про події в Україні, які вони хочуть чути. Пустити цей імпульс, простягнути їм руку допомоги, сказати: "Ми вас чекаємо, дивіться, ви зараз у заручниках". Ось що треба говорити. Це наші заручники там", – додав Зеленський.
31 березня відбувся перший тур виборів президента України. Згідно з офіційними даними ЦВК, за Зеленського проголосувало 30,24% виборців, за главу держави Петра Порошенка, який балотується на другий строк, – 15,95%. Вони проходять у другий тур виборів, що відбудеться 21 квітня.
У 2014 році, відразу після анексії Криму, на сході України Росія почала збройну агресію. Бойові дії відбуваються між Збройними силами України з одного боку та російською армією і підтримуваними Росією бойовиками, які контролюють частину Донецької і Луганської областей, з іншого. Офіційно РФ не визнає свого вторгнення в Україну, незважаючи на оприлюднені Україною факти й докази.
Верховна Рада ухвалила закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей у вересні 2014 року (необхідність такого законодавства зафіксовано в Мінських угодах про врегулювання конфлікту на Донбасі). Парламент уже кілька разів продовжував його дію, востаннє – до 31 грудня 2019 року. У ст. 10 цього закону зазначено, що всі його основні положення почнуть діяти тільки після проведення на Донбасі місцевих виборів за українським законодавством із дотриманням міжнародних стандартів.