Зеленський: Хочемо зростання економіки понад заплановані 3,7%
Як заявив український президент Володимир Зеленський на зустрічі з віцепрезидентом Європейського інвестиційного банку Вазілом Гудаком, Україна зацікавлена у спільних інфраструктурних проєктах із ЄІБ.
Президент України Володимир Зеленський 28 жовтня під час зустрічі з віцепрезидентом Європейського інвестиційного банку (ЄІБ) Вазілом Гудаком висловив сподівання, що Україна перевершить заплановані показники економічного зростання, повідомила пресслужба глави держави.
Президент запросив ЄІБ долучитися до реалізації інфраструктурних проєктів і подякував банку за підтримку України.
"Сьогодні головне, чого прагне наша команда, – це великих змін... У нас справді дуже великі очікування. Хочемо зросати більше, ніж заплановано. Наш консервативний прогноз зростання економіки на наступний рік – 3,7%. Але ми прагнемо більш швидкого зростання", – заявив Зеленський.
За його словами, Верховна Рада ухвалила закони про концесію та дерегуляцію, розблокувала приватизацію державних підприємств, що допоможе залучити інвестиції в інфраструктуру України і сприяти створенню нових робочих місць. Також ухвалено низку законів, які стосуються перезавантаження правоохоронної системи України, що важливо для захисту прав інвесторів.
Зеленський зазначив, що один із головних пріоритетів – це інвестиції в розвиток транспортної інфраструктури.
"Тому Україна зацікавлена у спільних проєктах із ЄІБ, спрямованих, зокрема, на відновлення інфраструктури та будівництво доріг у Донецькій і Луганській областях, на розвиток аграрного сектору та підтримку малого й середнього бізнесу", – указано в повідомленні. Український президент зазначив, що зараз портфель проєктів Європейського інвестиційного банку в Україні сягнув €5,9 млрд, його можуть збільшити.
2 вересня прем'єр-міністр України Олексій Гончарук заявив, що внутрішній валовий продукт (ВВП) України має зрости на 40% протягом п'яти років. Згідно з прогнозами, зростання української економіки приведе до появи понад мільйона нових робочих місць. Глава уряду пояснив, що у 2020 році зростання економіки має становити не менше ніж 5%, а в усі наступні – не менше ніж 7%.
23 жовтня Кабмін затвердив оновлений макропрогноз на 2020–2022 роки. Згідно з першим сценарієм, зростання ВВП 2020 року можливе на рівні 3,7%, відповідно до другого – 4,8%. Гончарук повідомив, що проєкт держбюджету на 2020 рік будуватимуть з огляду на перший, консервативніший, сценарій.
Згідно з програмою діяльності уряду, яку Верховна Рада затвердила 4 жовтня, протягом п'яти років Кабмін очікує залучення $50 млрд прямих іноземних інвестицій.