Зеленський: Мене ще ніколи в житті не називали словом, яке починається на "х" і закінчується на "ло". Хочу вибачень
Президент України Володимир Зеленський сказав, що хотів би почути, чим керувалися люди, які під час акції протесту в Києві проти підписання в Мінську представниками української влади "формули Штайнмаєра", називали його "х...йлом".
10 жовтня під час пресмарафону президент України Володимир Зеленський сказав, що негативно сприйняв кричалки, які звучали в Києві під час мітингу проти підписання в Мінську представниками української влади "формули Штайнмаєра", передає кореспондент видання "ГОРДОН".
Журналіст запитав Зеленського, чи не хоче він попросити вибачення за керівника Офісу президента Андрія Богдана, який заявляв, що акції протесту проти підписання "формули Штайнмаєра" проплатили. Окрім того, він запитав президента, чи не хоче він звільнити Богдана через те, що він нібито негативно впливає на імідж Зеленського.
"Якщо ми говоримо з приводу іміджу президента, я чув, що багато людей мені кричало... Які слова? Те, що кричали колись на Путіна, і я чув ці слова. Тому, коли ми з вами говоримо про акції "Ні капітуляції", "Ні зраді" чи просто "давайте, хто гучніше образить президента України", я сприймаю це дуже негативно. Тому що мене ще ніколи в житті словом на п'ять букв, починаючи з "х" і закінчуючи "о", не називали, і я думаю, що в цьому головна відповідь", – сказав він.
Президент вважає, що якщо всі українці хочуть зупинити війну, то потрібно починати з поваги.
"Я сьогодні з вами зустрічаюся, з кожним із вас із самого ранку, тому що я поважаю. Якщо ви хочете починати зі мною розмову зі слова, яке починається на "х" і закінчується на "ло", я хотів би, щоб ви це сказали 73% українців, які проголосували за це "х...йло". Я впевнений, що більшість людей, які там були, прийшла, тому що не було комунікації зі мною, вони не розуміють... може, дійсно хтось від душі гадає, що це неправильно – приймати "формулу Штайнмаєра". Але зараз зрозуміло, що ми прийняли просто текст цієї формули, але ми точно знаємо, що про це говорять... представники, які прийшли ще щось покричати таке образливе, як я сказав", – додав Зеленський.
На думку президента, журналіст має поговорити щодо того, були акції проплачені чи ні, особисто з Богданом.
"Я впевнений, що вам не давали гроші, але і я не капітулював. І якщо ви кричали на мене "х...йло", я теж хотів би вибачень... Я теж хочу вибачень від людей, які мене так називали, чисто по-людськи, так не говорять. Я хочу побачити людину, яка це кричала, і почути, чим вона керувалася. Я знаю точно, що Богдан сам не придумав цей пост", – сказав він.
Президент додав, що хоче попросити вибачення в журналіста, але звільняти Богдана він не планує.
1 жовтня члени тристоронньої контактної групи з урегулювання ситуації на сході України і представники окремих районів Донецької та Луганської областей дали письмову згоду на затвердження тексту "формули Штайнмаєра", якою передбачено порядок набуття чинності кількох пунктів Мінських угод щодо місцевих виборів в ОРДЛО.
У листі на ім'я спецпредставника ОБСЄ у ТКГ Мартіна Сайдіка, який підписав представник України у тристоронній контактній групі Леонід Кучма, ідеться, що Україна приймає текст формулювання імплементації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство, поширений і погоджений дипломатичними радниками глав держав та урядів України, ФРН, Франції та РФ 11 вересня.
Як заявив президент України Володимир Зеленський, положення "формули Штайнмаєра" полягають у тому, що закон про особливий статус окремих районів Донецької та Луганської областей почне діяти за умови проведення в цих районах місцевих виборів відповідно до законодавства України й після публікації звіту ОБСЄ щодо виборів відповідно до стандартів організації.
6 жовтня на Майдані Незалежності в центрі Києва відбулася акція протесту проти підписання "формули Штайнмаєра". За інформацією поліції, на неї прийшло 10 тис. осіб. Богдан опублікував у Facebook скріншоти листування про те, що учасникам акції нібито обіцяли заплатити по 100 грн за кожну годину, проведену на мітингу. Останні висунули вимогу його відставки.