Зеленський: Ми знаємо, хто замовив Гандзюк
Президент України Володимир Зеленський заявив, що не може тиснути на суд у справі вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк, але зробить усе, щоб замовники сіли за ґрати.
Замовники вбивства херсонської активістки Катерини Гандзюк відомі, і вони сядуть за ґрати. Про це 20 травня під час пресконференції заявив президент України Володимир Зеленський, передає кореспондент видання "ГОРДОН".
"З приводу, хто вбив Катерину Гандзюк. За мою каденцію люди, які вбили, посаджені. Є питання, хто замовив. У нас є відповіді. Ми знаємо, хто замовив. Зараз ця справа вже повністю передана до суду, і він, я впевнений, дасть справедливий вирок, і замовники сядуть за ґрати", – зазначив президент.
Зеленський акцентував на тому, що замовник не один, їх кілька. Також він додав, що він не може тиснути на суд у цій справі, але "зробить усе, щоб усе було справедливо, і ці люди обов'язково сядуть у в'язницю".
"Що стосується справи [журналіста Павла] Шеремета, вона більш складна, ми це з вами розуміємо. Однозначна вона чи ні, я теж не знаю. Мене запросили – я прийшов. Я хочу бути запрошеним на всі гучні справи, незважаючи на те, наскільки вони резонансні для нашої країни – і Майдан, і Гандзюк, і Шеремет. Зараз цю справу веде і за неї відповідає міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, це його справа. І він відповідальний за результат цієї справи", – підкреслив він.
Зеленський зазначив, що якщо слідство та суд доведуть, що підозрювані в убивстві журналіста Яна Дугарь, Андрій Антоненко і Юлія Кузьменко дійсно винні, то їх відправлять у в'язницю.
"Якщо ні, то будуть відповідати ті люди, які довели цю справу до суду та звинуватили невинних людей", – додав президент.
31 липня 2018 року Гандзюк облили сірчаною кислотою біля під'їзду її будинку в Херсоні. Вона дістала хімічні опіки 30% тіла, кислота потрапила на спину, голову, руку, а також в око. 4 листопада 2018 року активістка померла.
У справі про напад на Гандзюк заарештували шістьох осіб. На початку червня 2019 року п'ятьом виконавцям злочину (всі вони – учасники АТО) після угоди зі слідством ухвалили обвинувальні вироки. Їх засудили на строк від трьох до шести з половиною років позбавлення волі. Замовником нападу на Гандзюк, на думку правоохоронців, був голова Херсонської облради Владислав Мангер, який частково оплатив злочин.
Шеремет загинув 20 липня 2016 року в Києві внаслідок підриву машини, що належала співзасновниці видання "Українська правда", цивільній дружині журналіста Олені Притулі. Прокуратура кваліфікувала інцидент як умисне вбивство, вчинене у спосіб, небезпечний для життя багатьох людей. За версією слідства, журналіста вбили для дестабілізації ситуації в Україні.
12 грудня 2019 року міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков повідомив про затримання підозрюваних у причетності до вбивства Шеремета. Пізніше того самого дня Нацполіція назвала імена ймовірних причетних: це військова медсестра Яна Дугарь (суд відправив її під домашній арешт), військовослужбовець Сил спецоперацій Збройних сил України, музикант Андрій Антоненко (заарештували), Кузьменко (помістили під варту), а також подружжя Владислав та Інна Грищенки, які фігурують у справі як "особи, що володіють інформацією" (їх заарештували в іншій справі).